Dzisiaj jest piątek, 15 grudzień 2017. 07:29

Remis goni remis..

Hertha BSC w meczu otwierającym 16. kolejkę Bundesligi zremisowała na własnym stadionie z Bayerem Leverkusen 2:2(1:0). W zespole gospodarzy dwie bramki zdobył Adrian Ramos, natomiast dla gości trafiali Kroos i Kaplan. Dla ?Aptekarzy" był to 5. kolejny remis w wyjazdowym spotkaniu.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 8 minucie. Adrian Ramos wykorzystał dobre podanie od swojego kolegi z zespołu i pokonał strzałem w długi róg wychodzącego Rene Adlera.

Kolejne bramki padały po przerwie. W 76. Minucie rzut rożny wykonywał Tranquillo Barnetta. Obrońcy Herthy zdołali wybić piłkę poza pole karne, ale tam czekał Toni Kroos, który oddał ładny strzał z woleja. Futbolówka wpadła do bramki idealnie przy słupku przez co golkiper gospodarzy był bezradny. Minutę po wyrównującym golu drugą żółtą kartkę otrzymał Kacar i Hertha musiała grać w dziesiątkę.

Drużyna zamykająca tabelę Bundesligi dzielnie broniła się do 90 minuty. W polu karnym piłkę głową przedłużył Kiessling, przejął ją debiutant - Burak Kaplan i bez zastanowienia uderzył w kierunku bramki. Piłka odbiła się od interweniującego Piszczka i kompletnie zaskoczyła Drobnego wpadając pod poprzeczkę.

W ostatniej akcji meczu źle zachował się Barnetta. Szwajcar niegroźne dośrodkowanie Eberta bezmyślnie wybił na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry, strzałem głową wyrównał Ramos. Podopieczni Juppa Heynckesa nie wznowili już gry, ponieważ arbiter główny zakończył spotkanie i tak o to Bayer zremisował piąty kolejny mecz wyjazdowy po słabej grze.

Data: piątek, 11 grudzień 2009; 22:39;  Źródło: --- Autor: Malas