Dzisiaj jest poniedziałek, 23 październik 2017. 08:22

Punkt po dobrym meczu. Werder - Bayer 1:1

Bayer Leverkusen wywalczył 1 punkt w sobotnim meczu wyjazdowym z Werderem Brema. W meczu o dwóch różnych połowach, gospodarze objęli prowadzenie po strzale Pizarro w 29 minucie, a Aptekarze wyrównali po strzale głową Reinartza w 57 minucie. Bayer pozostał punkt za Werderem na 6 miejscu w tabeli.

"Oba zespoły zagrały otwartą piłkę, więc podział punktów jest sprawiedliwy" - zauważył po meczu Reinartz. Rolfes dodał: "Nie jest łatwo grać w Bremie. To była jednak gra o wysokiej jakości i tempie, zwłaszcza w drugiej połowie. Oczywiście chcieliśmy zdobyć 3 punkty, ale Brema to nie jest zły zespół".

Dutt zrobił dwie zmiany w stosunku do meczu z Mainz. Rolfes zagrał w miejsce Ballacka, a Kiessling w miejsce Derdiyoka. Trener zagrał systemem 4-4-2 przesuwając Schurrle do ataku.

Aptekarze dobrze wystartowali, kontrolowali przebieg wydarzeń i trzymali stabilną defensywę. W 19 minucie po rozegraniu piłki przed polem karnym, ta trafiła do Reinartza, który strzałem zza pola karnego sprawił dużo trudności Wiese. Za chwilę również mocno i silnie strzelał Bender.

Schwaab utrzymał Bayer w grze

Gospodarze stopniowo otrząsnęli się z przewagi Bayeru i stopniowo dochodzili do głosu. W 29 minucie, po akcji lewym skrzydłem, piłka została wrzucona w pole karne. Środkowi obrońcy Bayeru nie upilnowali Pizzarro, który nie zwykł marnować takich sytuacji i było 1:0.

Bayer próbował natychmiast przejąć inicjatywę. Groźną akcję przeprowadzili jednak ponownie gospodarze i tylko interwencja Schwaaba na linii bramkowej po próbie Rosenberga uratowała Bayer od wyższego wyniku przed przerwą.

W przerwie Dutt wstawił Derdiyoka w miejsce Da Costy. Castro przeszedł z lewej pomocy na prawą, Schurrle został cofnięty na lewą pomoc, a Derdiyok partnerował w ataku Kiesslingowi.

Zmiany Dutta przyniosły efekty

Efekty zmian były szybko widoczne. Bayer absolutnie zdominował grę w drugiej połowie i stwarzał wiele okazji. W 57 minucie padło wyrównanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kadleca i błędnym obliczeniu lotu piłki przez Wiese, bramkę głową strzelił Reinartz.

Goście dalej próbowali atakować widząc możliwość odniesienia zwycięstwa. Niestety w kilku okazjach zabrakło precyzji, zwłaszcza Derdiyokowi, który dwukrotnie znalazł się w dobrej sytuacji do strzelenia gola.

Rosenberg trafia w słupek

W ostatnich 10 minutach dały o sobie znać trudy prowadzenia gry. Werder zdołał się otrząsnąć z przewagi Bayeru i po jednej z nielicznych akcji w drugiej połowie piłka wylądowała na słupku po strzale z bliska lewą nogą Rosenberga. Potem wiele się już nie działo i mecz zakończył się remisem 1:1. Zasłużony remis po dobrej grze z obu stron.

W najbliższą sobotę Bayer zagra u siebie z VFB Stuttgart.

Reakcja pomeczowa:

Robin Dutt (Bayer): Remis jest sprawiedliwy po bardzo dobrym meczu. Zespół grał agresywnie co mnie bardzo cieszy.

Statystyki:

Werder Bremen: Wiese; Fritz, Affolter, Sokratis, Hartherz; Bargfrede, Trybull (Wesley 77?), Ignjovski, Ekici (Füllkrug 63?); Rosenberg, Pizarro.

Bayer 04: Leno; da Costa (Derdiyok 46?),Friedrich, Schwaab,Kadlec; Reinartz, Rolfes; Castro, Bender;Schürrle, Kießling.

Gole:1-0 Pizarro (29?), 1-1 Reinartz (57?).

Żółte kartki: Rosenberg, Ignjovski, Bargfrede; Kadlec, Castro.

Sędzia: Deniz Aytekin (Oberasbach).

Widzów: 40,060.

Podsumowując, mecz mógł się podobać. Bayer zagrał agresywnie, przejął inicjatywę na trudnym terenie i wreszcie coś z tego wynikało. Widać postęp w stosunku do wielu meczów z rundy jesiennej. Problemem jest koncentracja w grze obronnej, gdzie mimo poprawy nie zdołaliśmy ustrzec się jednego błędu w kryciu, który kosztował nas bramkę. Odwagi brakuje też trenerowi. Na ławce jest kilku młodych graczy, którzy swoją postawą mogli by dopełnić starania w większości dobrze spisujących się kolegów, zamieniając hamulcowych w osobach Schurrle i Kiesslinga.

Najważniejszą kwestią na najbliższe dni jest ostateczne wyjaśnienie (pozbycie się) Ballacka, który co było widać po dzisiejszym meczu nie jest już tej drużynie do niczego potrzebny. A zespołowi wypada życzyć ustabilizowania atmosfery i trzymania zwyżkowej tendencji formy. Za tydzień okazja nie lada: spotkanie z pogrążonym w kryzysie Stuttgartem, który mam nadzieję zakończy się zwycięstwem i ustabilizuje naszą pozycję jako kandydata do Ligi Europejskiej, bo niestety dyspozycja pierwszej "4" na ten moment mocno odsuwa realną szansę gry w Lidze Mistrzów, choć walczyć trzeba do końca.