Dzisiaj jest niedziela, 17 grudzień 2017. 14:45

Przed meczem z Wolfsburgiem: Zagrać dobrze po przerwie

Po przerwie spowodowanej występami reprezentacji, na boiska ligowe wracają niemieckie zespoły. W jednym z ciekawszych spotkań 8 kolejki Wolfsburg podejmie Bayer Leverkusen.

Obie ekipy zajmują miejsce w górnej połówce tabeli. Obie zdobywają dużo bramek, ale również sporo tracą. W pojedynkach tych drużyn zawsze pada sporo goli. W poprzednim sezonie dwukrotnie o jedną bramkę byli lepsi piłkarze Juppa Heynckesa (2:1, 3:2). Poprzedni pojedynek na Volkswagen Arena dobrze wspomina kapitan Bayeru, Simon Rolfes, który wówczas zdobył 2 gole.

Spośród jego kolegów na boisku zabraknie z pewnością Stefana Kiesslinga, Michaela Ballacka, Gonzalo Castro i Renato Augusto. Jupp Heynckes będzie mógł za to skorzystać z Erena Derdiyoka, który nie trenował w ostatnich dniach z powodu grypy.

Największym zmartwieniem trenera gospodarzy, Steva McLarena jest absencja golkipera Diego Benaglio, którego zastąpi prawdopodobnie niedoświadczony Marwin Hitz. Angielski szkoleniowiec ponadto od początku sezonu nie może korzystać z letniego nabytku ?Wilków", Arne Friedricha.

Kibice Bundesligi ostrzyli sobie pazury z pewnością na pojedynek dwóch najlepszych snajperów poprzedniego sezonu: Kiesslinga i Dzeko. Piłkarza z Leverkusen zabraknie jednak na boisku, a zastąpi go Patrick Helmes, który imponuje skutecznością w ostatnich spotkaniach.

Spotkanie poprowadzi sędzia Thorsten Kinhöfer, który był arbitrem meczu otwarcia obecnego sezonu, w którym Wolfsburg uległ Bayernowi 2:1. Ten arbiter prowadził również wiosenne spotkania na BayArenie, w którym nasz zespół pokonał ?Wilki" 2:1.

Czy wynik 2:1 ponownie okaże się pechowy dla Wolfsburga? Jak nasi stoperzy poradzą sobie z parą Diego - Dzeko? Która z ekip lepiej zaprezentuje się po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach? Dowiemy się tego już dzisiaj. Początek meczu o 18.30.

Data: sobota, 16 październik 2010; 03:03;  Źródło: --- Autor: martinbm