Dzisiaj jest poniedziałek, 25 wrzesień 2017. 06:31

Przed meczem z Eintrachtem - Szansa dla dublerów

Ze sporymi brakami kadrowymi do kolejnego ligowego meczu przystąpią ?Aptekarze". Ich rywalem w środowy wieczór będzie Eintracht Frankfurt, który podobnie jak Bayer, nie może początku rozgrywek zaliczyć do udanych.

W ekipie ?Aptekarzy" zabraknie na pewno Ballacka, Renato Augusto, Helmesa i Kiesslinga. Dwójka napastników doznała kontuzji w niedzielnym meczu z Norymbergą, zremisowanym 0:0. Przerwa ?Kiessa" może potrwać około 2 miesięcy, natomiast Helmes powinien wrócić już na sobotni mecz ze Stuttgartem.

Niestety do grona kontuzjowanych na wtorkowym treningu dołączył Gonzalo Castro. Nie wiadomo,  jak na razie, jak długo potrwa jego przerwa w grze. Wśród dobrych wiadomości dla fanów ?Aptekarzy", na pewno warto upatrywać powrót do kadry kapitana Simona Rolfesa, który spotkanie rozpocznie na ławce rezerwowych. Spotkanie te będzie wyjątkowe dla Tranquillo Barnetty - 160 mecz w Bundeslidze dla Bayeru, oraz dla Daniela Schwaaba, który po raz 30 zagra w Bundeslidze.

O wiele mniej problemów z zestawieniem składu będzie miał Michael Skibbe. Z czołowych zawodników, były trener Bayeru nie będzie mógł skorzystać tylko z Alexandra Meiera - zdaniem wielu osób, najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu w zespole Eintrachtu.

Mimo że goście nie byli zaliczani do faworytów rozgrywek, ich postawa na początku sezonu jest rozczarowaniem. W czterech dotychczasowych kolejkach, drużyna z Frankfurtu przegrała aż trzy mecze. Pokonała za to wysoko (4:0) ekipę z Gladbach, z którą Bayer przegrał aż 6:3.

Michael Skibbe w swoim zespole ma dwóch zawodników, z którymi współpracował wcześniej na BayArenie. Są nimi Pirmin Schwegler i Theofanis Gekas, którzy od początku sezonu mają miejsce w wyjściowej jedenastce, a Gekas zdołał zdobyć nawet 2 bramki.

?Aptekarzom" marzy się zapewne powtórzenie wyczynu z poprzedniego sezonu, gdy również na BayArenie, w pierwszych 11 minutach zdobyli 3 bramki, wygrywając ostatecznie z Eintrachtem aż 4:0. Zupełnie inny przebieg miała jednak wiosenna potyczka obu drużyn. Tam po 46 minutach było 2:1 dla Bayeru, jednak chwilę później czerwoną kartkę otrzymał Schwaab, co dodało skrzydeł Eintrachtowi, który ostatecznie wygrał 3:2.

Dla Bayeru to kolejna okazja, aby wreszcie przed własną publicznością zdobyć 3 punkty w lidze, zachęcając tym samym kibiców do przyjścia na BayArenę, gdyż frekwencja w ostatnich meczach była kiepska. To również kolejna szansa dla dublerów, którzy pojawią się w podstawowym składzie, wskutek plagi kontuzji w naszym zespole. Jak im pójdzie? Miejmy nadzieję, że jak najlepiej. Trzymajmy kciuki - dla Bayeru to naprawdę istotny mecz.

Data: wtorek, 21 wrzesień 2010; 23:49;  Źródło: --- Autor: martinbm