Dzisiaj jest wtorek, 12 grudzień 2017. 17:15

Przed meczem z Eintrachtem - Przerwać złą passę

Jesienny mecz pomiędzy Bayerem a Eintrachtem został rozstrzygnięty zanim się tak naprawdę rozpoczął. Wydaje się jednak, że tym razem podopiecznych Juppa Heynckesa czeka trudniejsze zadanie i rezultat 4:0 z jesieni będzie ciężko powtórzyć. Straconych punktów było niewątpliwie ostatnio za dużo i pora na to, aby się odbudować i wrócić na zwycięski szlak.

We wspomnianym meczu już po 11 minutach było 3:0 dla Bayeru. Pierwszą bramkę zdobył wtedy Stefan Kiessling. Tego zawodnika zabrakło w poprzedniej kolejce w meczu z Schalke i w drugiej połowie spotkania z Borussią Dortmund. Można powiedzieć, że odkąd nie ma go na boisku, Bayer nie istnieje w ataku. Na szczęście ?Kiess" prawdopodobnie od pierwszej minuty rozpocznie mecz we Frankfurcie. Do gry powróci również Arturo Vidal, który przed tygodniem pauzował za kartki. Absencją w kolejnym meczu z Bayernem zagrożeni są Manuel Friedrich oraz Daniel Schwaab, którzy mają na koncie 4 żółte kartoniki.

W Bayerze zabraknie tradycyjnie Rolfesa oraz Renato Augusto, który w meczu z Schalke doznał kontuzji i opuścił wcześniej plac gry. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa absencja Brazylijczyka. W ekipie gospodarzy zawodnikami, których brak może być odczuwalny dla gry całego zespołu, są Amanatidis i Bajramovic, którzy leczą kontuzje już od dłuższego czasu.

Jednak nawet bez tych piłkarzy, Eintracht będzie groźnym zespołem. Piłkarze z Commerzbank-Arena to rewelacja obecnych rozgrywek Bundesligi. Gospodarze sobotniej potyczki zajmują w tej chwili ósmą pozycję w tabeli, mając wciąż szanse na awans do europejskich pucharów. O tym, że tę drużynę trzeba traktować poważnie, przekonał się przed dwoma tygodniami Bayern Monachium, który na stadionie we Frankfurcie przegrał 2:1. Tamtym zwycięstwem, podopieczni Michaela Skibbe przełamali fatalną serię trzech porażek z rzędu, a tydzień po zwycięstwie nad Bayernem odnieśli kolejne, pokonując w ostatniej kolejce 2:1 Bochum.

Na zakończenie kiepskiej passy liczą podopieczni Juppa Heynckesa. Ostatnie dwa mecze, to dwie porażki. Ostatnie cztery spotkania, to trzy porażki, w tym dwie wyjazdowe. Nasza drużyna z pierwszej pozycji dosyć szybko spadła na trzecią i w tej chwili zamiast skupić się tylko na walce o mistrzostwo, musi również oglądać się za siebie, gdyż o grze w Lidze Mistrzów marzą ciągle piłkarze z Dortmundu i Bremen. Bayer musi poprawić grę zarówno w ataku, jak i defensywie. W ostatnich sześciu meczach ?Aptekarze" aż pięciokrotnie tracili co najmniej dwie bramki, a od 186 minut nie potrafią zdobyć gola.

Nasi zawodnicy zagrają przeciwko swojemu byłemu koledze, Pirminowi Schweglerowi i byłemu trenerowi, Michaelowi Skibbe. W jego zespole trudno wyróżnić piłkarza, którego można byłoby nazwać gwiazdą. Drużyna trenera Skibbe tworzy świetny kolektyw i poszczególne formacje są bardzo zgrane, a co najmniej jedną bramkę na koncie ma w tym sezonie aż 14 graczy. Wszyscy jednak najbardziej chwalą Alexandra Meiera - pomocnika, który sporo asystuje, jak również strzela sporo bramek - szczególnie z dalekich odległości.

Sobotnie spotkanie będzie wyjątkowe również dla Bernda Schneidera. Legenda naszego klubu, który przed sezonem zakończył karierę, był we Frankfurcie zanim trafił do Leverkusen. Trenerem Eintrachtu przez jeden sezon był także Jupp Heynckes.

Po ostatnich dwóch porażkach trudno napisać, czego można się spodziewać po grze naszych zawodników. Można natomiast wymagać walki i pełnego zaangażowania od pierwszej do ostatniej minuty. W świąteczny weekend zmierzą się ze sobą Schalke i Bayern, i zwycięstwo nad Eintrachtem będzie być może ostatnim momentem, aby nadrobić stracone punkty do prowadzącej dwójki. W ostatnim meczu na Commerzbank-Arena było 2:0 dla Bayeru i takim wynikiem z pewnością żaden fan ?Aptekarzy" nie pogardzi.

Czy nasi zawodnicy wygrają na wyjeździe po raz pierwszy od 24 stycznia? Jak zaprezentuje się nasza defensywa? I najważniejsze - kto, po ciężkich tygodniach, pociągnie ten zespół do zwycięstwa? Przekonamy się o tym w sobotę. Start meczu o 15.30.

Data: piątek, 2 kwiecień 2010; 01:19;  Źródło: --- Autor: martinbm