Dzisiaj jest sobota, 23 wrzesień 2017. 13:06

Pomeczowe wieści z BayAreny

Przedstawiamy państwu pomeczowe nowinki. Przypomnijmy, że Bayer uległ wczoraj przed własną publicznością ekipie z Gladbach aż 6:3. Teraz naszych zawodników czeka dłuższa przerwa, spowodowana meczami reprezentacji. Do gry "Aptekarze" powrócą 11 września i na wyjeździe zmierzą się z Hannoverem.

• "Aptekarze" przegrali z Borussią po raz pierwszy od maja 1991 roku. Wtedy Bayer, również na własnym stadionie, uległ 5:2.

• Dla "Aspiryn" to pierwsza porażka od 5 meczów, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Bayer przerwał również serię 3 meczów bez porażki w lidze na własnym stadionie.

• Nicolai Jorgensen zadebiutował w barwach Bayeru. Tranquillo Barnetta po raz 165, a Stefan Kiessling po raz 190 wystąpili w Bundeslidze.

• Mimo, że zespół Juppa Heynckesa zdobył aż 3 bramki, nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa. Po raz ostatni, podobna sytuacja miała miejsce 8 listopada 2008 roku, gdy Bayer zremisował u siebie 3:3 z Karlsruher.

• Ostatni raz przynajmniej tyle bramek Bayer stracił 11 lutego 2006 roku, gdy przegrał w pamiętnym, wyjazdowym spotkaniu z Schalke aż 7:4.

• Nie udał się powrót do Bundesligi na rozbudowaną BayArenę Ballackowi, który po raz pierwszy w meczu niemieckiej ekstraklasy zagrał na powiększonym stadionie w Leverkusen.

• Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, "Aptekarze" w tym sezonie w każdym meczu zdobywali co najmniej 2 bramki, a w czterech meczach zdobywali 3 gole.

• To również 11 mecz z rzędu, w którym Bayer zdobywa przynajmniej 1 gola.

Data: wtorek, 31 sierpień 2010; 00:11;  Źródło: --- Autor: martinbm