Dzisiaj jest piątek, 27 listopad 2020. 21:40Wciśnij ESC, aby zamknąć


Poker Bayeru w sprawie duetu Adler/Leno

Wszystko jest możliwe. Nie wiadomo jak sprawa skończy się, zarówno w przypadku Rene Adlera jak i Bernda Leno. Każdy z nich może być bramkarzem Bayeru, jak również obaj mogą odejść z klubu.

Sprawa obsady bramki u wicemistrza Niemiec jest dalej otwarta. Przed meczem z Chelsea dyrektor generalny Wolfgang Holzhauser powiedział: "Za dwa lub trzy lata Bernd Leno może dorównać klasą Manuelowi Neuerowi czy Rene Adlerowi. Adler ma jakość Neuera obecnie. Chcemy mieć w klubie zarówno Adlera jak i Leno".

Nie później niż 1 stycznia 2012 roku wiele się wyjaśni. Na pewno w przypadku Leno, który w ten dzień musi powrócić do VFB Stuttgart. Holzhauser chce zakończyć negocjacje do końca listopada. "Prowadzimy negocjacje, ale nasze stanowiska są odległe" - mówi o postępach. "Wciąż mamy tydzień na dokończenie tematu, w tą lub drugą stronę" - dodaje na koniec.

Młody bramkarz może tylko czekać. Mówi o tej sytuacji: "Staram się ukryć emocje i skoncentrować tylko na futbolu. Nic więcej nie mogę zrobić". Dodaje: "Mam kontrakt w Stuttgarcie do 2014 roku. Umów trzeba przestrzegać Jestem tego świadomy".

Podobno Stuttgart żąda 10 mln euro za kartę zawodnika. Stuttgart ryzykuje, gdyż Leno ma klauzulę odejścia w 2012 roku, w której jest napisane, że może odejść do innego klubu, jeżeli nie zagra w określonej liczbie spotkań w barwach VFB (jest tu mowa o 3 mln euro).

Pod ciśnieniem jest także Bayer Leverkusen. Pierwszy bramkarz klubu Rene Adler jeszcze nie podpisał umowy i od 1 stycznia 2012 będzie mógł negocjować swoje odejście do innego klubu na zasadzie Prawa Bosmana. O sytuacji Adlera Holzhauser wspomina: "Wszystko na to wskazuje, że Rene za kilka dni podejmie normalne zajęcia z zespołem".

Adler zwleka jednak z podpisaniem nowej umowy. Holzhauser uspokaja: "Rene zawsze mówił, że jest gotowy z nami rozmawiać, jak tylko wróci do zdrowia". Jest jednak opcja, że po 11 latach Adler opuści Bayer. Jego roszczenia 30 mln euro za 5 - letni kontrakt nie znalazły żadnego zrozumienia w klubie. Bayer jest w stanie zaoferować jedynie 3 mln euro rocznego uposażenia.

Holzhauser nie wierzy, że możliwa konkurencja z Leno spowoduje, że Adler odejdzie z klubu. "Trzeba wspomnieć, że jakość gry Leno nie tylko jest akceptowana przez Adlera, ale nawet go cieszy" - mówi o tym.

Dla trenera Bayeru Robina Dutta posiadanie kadry z jeszcze jednym wartościowym bramkarzem nie stanowi żadnego problemu. Opowiada: "Jestem optymistą. O sprawę Leno dbają menadżerowie, o Adlera lekarze i fizjoterapeuci. Mam nadzieję, że obie skończą się pomyślnie".

 

Data: środa, 23 listopad 2011; 14:19;  Źródło: www.sueddeutsche.de Autor: Arczi

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzyMECZE BAYERU LEVERKUSEN
  • NASTĘPNY
  • POPRZEDNI
1899 Hoffenheim
1-4
Bayer 04 Leverkusen
2018.01.20, godz. 20:30 / 19. kolejka
TABELA LIGOWA
p. Drużyna M Z R P PKT
1 Bayern Monachium 19 15 2 2 47
2 Bayer 04 Leverkusen 19 8 7 4 31
3 FC Schalke 04 19 8 7 4 31
4 RB Leipzig 19 9 4 6 31
5 Bor. Mönchengladbach 19 9 4 6 31
STRZELCY
1. Volland Kevin 10
2. Bailey Leon 7
3. Alario Lucas 5
4. Brandt Julian 4
5. Mehmedi Admir 2
ANKIETA
Heiko Herrlich...
...to trener na lata, który zapewni nam powrót do górnej połowy tabeli!

...to rozwiązanie tymczasowe, po sezonie trzeba szukać nowego trenera.

...to jakieś nieporozumienie, trzeba szukać kogoś na gwałt, póki jeszcze nie bijemy się o utrzymanie!

facebook
STATYSTYKI
Na stronie przebywa obecnie 91 osób - 91 gości
i 0 użytkowników

Na stronie dotychczas ukazało się: 2442 newsów i 1170 komentarzy


olej kokosowy - w diecie dla sportowców
Tak dla Kadry - Reprezentacja, Kadra
Tottenham Hotspur