Dzisiaj jest sobota, 20 styczeń 2018. 16:08

Podtrzymać dobrą passę

W dobrych nastrojach przystąpią do niedzielnego meczu piłkarze Bayeru Leverkusen. W pierwszym ligowym spotkaniu na BayArenie, ?Aptekarze" zmierzą się z Borussią Mönchengladbach. Miejscowi kibice mają nadzieję, że zwycięska passa w niedzielne popołudnie zostanie podtrzymana.

W ubiegłym sezonie obydwa zespoły mierzyły się ze sobą na koniec rundy jesiennej i całego sezonu. W grudniu na BayArenie, po wygranej 3:2 nad drużyną z Gladbach, ekipa z Leverkusen zapewniła sobie tytuł mistrza jesieni. W ostatnim meczu poprzedniego sezonu padł za to remis 1:1, a Bayer ostatecznie zajął 4 miejsce w tabeli Bundesligi.

Na ławce drużyny przyjezdnej powinien zasiąść Anderson, który trafił latem do klubu z Gladbach. Brazylijczyk został ściągnięty do Europy przez Bayer i od razu został wypożyczony do VfL Osnabrück, a następnie do Fortuny Düsseldorf. W zimowym okienku utalentowany obrońca podpisał kontrakt z Borussią, który zaczął obowiązywać od 1 lipca.

Poza Andersonem ekipę z Gladbach wzmocnili między innymi napastnicy: Kameruńczyk Idrissou z Freiburga i Belg Igor de Camargo ze Standardu Liege. Mimo tych transferów drużyna Michaela Frontzecka tylko zremisowała w 1 kolejce z Norymbergą 1:1.

Kibice ?Aspiryn" mają prawo liczyć na zwycięstwo głównie z jednego powodu. W rywalizacji tych drużyn na BayArenie, w ostatnich 5 meczach zawsze górą byli gospodarze. W maju 2009 i lutym 2002 roku padł nawet wynik 5:0 dla Bayeru.

Mecz ten jak zawsze szczególny będzie dla Juppa Heynckesa, który większość swojej sportowej kariery spędził w Gladbach, gdzie zresztą się urodził. Sentymenty jednak jak zawsze pójdą w odstawkę, tym bardziej, że niedzielna potyczka będzie ostatnią przed przerwą na spotkania reprezentacji. Dlatego każda z drużyn da pewnie z siebie wszystko.

Czy dadzą z siebie wszystko także kibice i będą do ostatniej minuty wspierać swoich pupili? Kto zdobędzie pierwszą bramkę dla Bayeru na BayArenie w nowym sezonie ligowym? Które miejsce przed dwutygodniową przerwą będzie zajmował w tabeli Bayer? Wszystkiego dowiemy się już w niedzielę o 15.30.

Data: sobota, 28 sierpień 2010; 02:27;  Źródło: --- Autor: martinbm