Dzisiaj jest wtorek, 26 wrzesień 2017. 14:40

Podsumowanie 14 kolejki - Kiessling bohaterem weekendu

Ostatnia listopadowa kolejka przyniosła nam wiele ciekawych wyników. Na trzy kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej na pozycji lidera umocnił się Bayer Leverkusen. Na drugiej i trzeciej pozycji ciągle bez zmian, zajmują je odpowiednio Werder i Schalke. Do czołówki zbliżył się Bayern Monachium, który wskoczył na czwarte miejsce i ma punkt straty do graczy z Gelsenkirchen.

Do ciekawej sytuacji doszło w sobotę w spotkaniach, które rozpoczynały się o 15.30. Otóż po pierwszej połowie na tablicach wszystkich stadionów, na których w tym czasie były rozgrywane mecze, widniał wynik 1:0 dla zespołów gości. Wynik ten utrzymał się do końca tylko w Norymbergi, gdzie w meczu dwóch beniaminków bardzo cenne zwycięstwo zespołowi z Freiburga zapewnił Stefan Reisinger. Drużyna gości po raz pierwszy od sześciu spotkań nie straciła bramki.

Wynik 1:0 dla drużyny gości po pierwszej połowie, był również na stadionie w Bremen, gdzie gospodarze w hicie kolejki podejmowali mistrza Niemiec, VfL Wolfsburg. ?Wilki" dwukrotnie w tym spotkaniu na prowadzenie wyprowadzał Edin Dzeko, jednak gospodarze zawsze doprowadzali do wyrównania - najpierw Hugo Almeida, a następnie w doliczonym czasie gry Per Mertesacker. Co ciekawe, tylko Freiburg i Hertha straciły w tym sezonie więcej goli od Wolfsburgu, co przynosi ekipie Armina Veha trochę wstydu.

Do sensacji doszło w Mönchengladbach, gdzie gospodarze pokonali Schalke, 1:0. Sensacyjne trzy punkty piłkarzom Borussii zapewnił już w 5 minucie spotkania młodziutki Marco Reus. Ekipa z Gelsenkirchen tym razem nie potrafiła w drugiej połowie doprowadzić do wyrównania, co udawało im się tym sezonie z Hamburgiem i Bayerem Leverkusen.

Ekipa z Leverkusen tym razem nie pozwoliła sobie wyrwać prowadzenia, a wynik ciągle podwyższała. 4:0 - to i tak łagodny wymiar kary dla podopiecznych Markusa Babbela. Warto przypomnieć, że Toni Kroos dwa razy trafił w słupek. Piłkarze z Leverkusen po raz drugi z rzędu wygrali na własnym stadionie 4:0. Hat-trickiem popisał się Stefan Kiessling, który z 12 bramkami zdecydowanie lideruje tabeli strzelców. Kiessling w ostatnich czterech meczach zdobył aż sześć bramek. Przełamał się w końcu Eren Derdiyok. Bramka Kiesslinga na 3:0 była 1000 zdobytą przez Bayer Leverkusen na własnym stadionie w Bundeslidze. Sytuacja Stuttgartu staje się coraz cięższa. Są już na przedostatnim miejscu, bo dali się wyprzedzić piłkarzom z Bochum, którzy na otwarcie kolejki zremisowali bezbramkowo z zespołem z Kolonii.

Coraz bardziej pogrąża się drużyna ze stolicy Niemiec. Hertha Berlin podejmowała na swoim stadionie drużynę, z którą mogło się wydawać, jest w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Nic z tych rzeczy. Piłkarze Eintrachtu Frankfurt strzelili gospodarzom trzy bramki, tracąc tylko jedną.

Dopiero drugi raz w tym sezonie, punkty na własnym stadionie stracił beniaminek z Mainz. Podopieczni Thomasa Tuchela zremisowali 1:1 z Hamburgiem, dla którego był to szósty mecz bez zwycięstwa.

Do czołówki zbliżyła się ekipa z Dortmundu. Borussia odniosła bardzo cenne zwycięstwo 2:1 na stadionie w Hoffenheim. Wynik spotkania otworzył Kuba Błaszczykowski. Dla reprezentanta Polski był to pierwszy gol w sezonie.

Piłkarzom z Hannoveru nie udało się sprawić niespodzianki. Gospodarze, w meczu kończącym kolejkę, przegrali zdecydowanie z Bayernem Monachium 3:0. Dzięki temu zwycięstwu, podopieczni Louisa van Gaala wskoczyli na czwartą pozycję. Gole dla Monachium zdobywali sami napastnicy, kolejno: Muller, Gomez i Olic.

Za tydzień pierwsza grudniowa kolejka. Do najciekawszego spotkania dojdzie w sobotę w Hamburgu, gdzie o ważne trzy punkty gospodarze powalczą z Hoffenheimem. Liderujący Bayer o swoje kolejne zwycięstwo zagra w Hannoverze, a niedaleko Leverkusen o trzy punkty powalczy wicelider z Bremen, który zmierzy się na wyjeździe z FC Köln.