Dzisiaj jest niedziela, 17 listopad 2019. 03:20

Podsumowanie 10 kolejki - Bayer dalej liderem

Za nami 10 kolejka ligi niemieckiej. Weekend rozpoczął się w piątek od wielkiego... niewypału. Mecz Bayeru z Borussią zapowiadał się bardzo ciekawie, tymczasem wszystkich oglądających rozczarował poziomem, a nas - kibiców Bayeru - dodatkowo wynikiem.

Na emocje widzowie nie mogli narzekać w sobotę. Do niespodzianki doszło w Hannoverze, gdzie kolejnej porażki doznał VfB Stuttgart. Nad trenerem Markusem Babbelem zbierają się czarne chmury, gdyż była to trzecia z rzędu porażka jego podopiecznych. Na dodatek w przyszłym tygodniu goszczą u siebie Bayern Monachium, możliwe więc, że od tego meczu będzie zależeć czy Babbel utrzyma się na posadzie.

Do jeszcze większej niespodzianki mogło dojść na Allianz Arena, gdzie właśnie Bayern, do 70 minuty przegrywał z Eintrachtem Frankfurt. Końcówka należała jednak do monachijczyków. Najpierw do remisu doprowadził wprowadzony w drugiej połowie Robben, a zwycięstwo w 88 minucie po strzale głową zapewnił van Buyten. Ładną asystę przy tym trafieniu zaliczył Thomas Müller, który przedłużył głową dośrodkowanie Philippa Lahma. Kulisy tego meczu są jednak przykre dla Bayernu. Gwizdami pożegnany został zmieniony w 86 minucie Toni. Poza tym okazało się, że kontuzjowany od dłuższego czasu Franck Ribery prawdopodobnie nie wróci już w tym roku na boisko.

W spotkaniu dwóch najwyżej klasyfikowanych beniaminków, zdecydowanie lepsi okazali się piłkarze z Mainz, którzy pokonali u siebie drużynę z Freiburga aż 3:0. Tym samym wynikiem zakończyło się spotkanie ostatniego z beniaminków. FC Nürnberg przegrał jednak na wyjeździe z ekipą z Hoffenheimu. Genialną bramkę po uderzeniu z 30 metrów pod poprzeczkę zdobył Christian Eichner. Podopieczni Ralfa Rangnicka potwierdzają więc, że i w tym sezonie będą się liczyć w walce o najwyższe trofeum.

W niedzielę, w hicie kolejki, trzecie w tabeli Schalke, podejmowało u siebie wicelidera z Hamburga. Mecz fenomenalny, jeden z lepszych (o ile nie najlepszy), w tym sezonie w Bundeslidze. Szala zwycięstwa przechylała się co trochę w inną stronę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3, mimo że Schalke przez pół godziny grało z przewagą jednego zawodnika, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył David Rozehnal. Na tablicy widniał wtedy wynik 2:1 dla HSV. Po chwili Schalke doprowadziło do wyrównania, po bramce Lukasa Schmitza. Najpierw to jednak goście z Hamburga prowadzili 2:0 po bramkach Marcusa Berga i Piotra Trochowskiego. Bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Kevin Kuranyi. Po golu wyrównującym i perspektywie grania w przewadze wydawało się, że Schalke spokojnie zapewni sobie zwycięstwo. Wtedy jedną z kontr gości skutecznie wykończył Marcus Berg, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu. Swojego drugiego gola w ostatnich minutach zdobył także Kevin Kuranyi, który ustalił wynik spotkania na 3:3.

Wcześniej zakończył się mecz w Berlinie. Miejscowa Hertha zremisowała bezbramkowo z mistrzem Niemiec, VfL Wolfsburg. Dla gospodarzy były to pierwsze zdobyte punkty od 8 spotkań. W zespole gości nie zagrał Grafite, który przebywa w Brazylii. Klub wysłał go na urlop, aby odpoczął psychicznie po kilku nieudanych występach i udzieleniu kontrowersyjnych wypowiedzi.

W ostatnim spotkaniu padły już bramki. Werder Bremen pokonał na wyjeździe VfL Bochum 4:1, mimo że to gospodarze już w 1 minucie po bramce Stanislava Sestaka wyszli na prowadzenie.

Tabeli, po tej kolejce przewodzi dalej nasz Bayer Leverkusen, mając jednak tyle samo punktów co drugi HSV Hamburg. Na trzecie miejsce wskoczył Werder i ma tylko jeden punkt mniej od prowadzącej dwójki. W strefie spadkowej znajdują się, zaczynając od ostatniego miejsca: Hertha Berlin, VfB Stuttgart i VfL Bochum.

Za tydzień 11 kolejka, która rozpocznie się w październiku, a zakończy już w listopadzie. Hit kolejki ponownie obejrzymy na stadionie w Gelsenkirchen, gdzie czwarte w tabeli Schalke podejmie lidera, nasz Bayer Leverkusen.