Dzisiaj jest niedziela, 15 grudzień 2019. 12:29

Osiągniecia piłkarzy Bayeru w reprezentacjach

Simon Rolfes zdobył swoją drugą bramkę dla Niemiec w 25 występie w meczu reprezentacji. Michal Kadlec wykonał duży krok w kierunku Euro 2012. Bernd Leno był świadkiem spektakularnego zwycięstwa 5:4 reprezentacji Niemiec U-21 w Grecji, Omer Toprak oglądał z ławki sromotną porażkę Turcji z Chorwacją. Gracze Bayeru przeżywali zmienne nastroje w piątkowym meczach swoich reprezentacji.

Zacznijmy od trójki piłkarzy będących w kadrze Niemiec. Mecz z Ukrainą zaczął się bez ich udziału. Do przerwy Niemcy przegrywali 1:3, łatwo dając Ukraińcom dochodzić do sytuacji. Nie sprawdził się test Lowa z trójką obrońców. Wejście Simona Rolfesa i Andre Schurrle spowodowało, że niemiecki zespół powrócił do gry. Rolfes, który zastąpił Khedirę, strzelił w 65 minucie swojego drugiego gola w kadrze, strzałem z 4 metrów. Schurrle, grający jako prawy pomocnik też pokazał się z dobrej strony. Niemcy zdołali wyrównać po golu w 77 minucie Thomasa Mullera. Pierwszego gola dla Niemiec strzelił były gracz Bayeru Toni Kroos. Kilka minut przed końcem na boisku pojawił się Lars Bender, zaliczając swój trzeci mecz w reprezentacji.

Konkretniej o Euro 2012 mogą myśleć Czesi. Czesi wygrali z Czarnogórą 2:0 i są w bardzo dobrej pozycji wyjściowej przed rewanżem. Michal Kadlec, jak zwykle ostatnio, rozegrał cały mecz.

Zupełnie w przeciwnych nastroju jest Omer Toprak. Środkowy obrońca z ławki rezerwowych oglądał klęskę Turcji z Chorwatami 0:3, co praktycznie przekreśla ich szanse na udział w turnieju w Polsce i  Ukrainie.

W bardzo ciekawym meczu brał udział Bernd Leno. Niemcy w eliminacjach Mistrzostw Europy U-21 pokonali Grecję 5:4. Do 87 minuty było 3:3. Potem Stefan Bell strzelił 4 gola dla Niemiec. Następnie czerwoną kartkę dostał Konstantinos Fortounis (90 minuta), co wydawało się, że przesądzi sprawę. Grecy, po strzale Panagiotisa Vlachodimosa w drugiej minucie doliczonego czasu doprowadzili do remisu. Niemcy zdołali raz jeszcze pokonać greckiego bramkarza. Dokonał tego Peniel Mlapa w 3 minucie doliczonego czasu, zapewniając Niemcom zwycięstwo.

Danny da Costa zagrał w wygranym 2:1 meczu przeciwko Egiptowi w reprezentacji Niemiec U-19.

Zadowolony może także być Nicolai Jorgensen. Dania wygrała 2:0 ze Szwecją, a napastnik pełniący marginalną rolę w klubie, pojawił się w składzie Danii w II połowie meczu.

Z powodu grypy w meczu Szwajcaria - Holandia (0:0) nie mógł uczestniczyć Eren Derdiyok.