Dzisiaj jest sobota, 26 wrzesień 2020. 06:15Wciśnij ESC, aby zamknąć


Obóz treningowy - cel na sezon delikatnie obniżany

Rudi Voller jako kolejny członek władz Bayeru Leverkusen wzmacnia pozycję Robina Dutta. Przypomina jednak o oczekiwaniach klubu wobec drużyny i trenera. Jednak brak awansu do Ligi Mistrzów nie oznaczał będzie katastrofy.

Rudi Voller pojawił się na obozie treningowym w sobotę. Kierownictwo klubu jest więc w komplecie i będzie starało się na miejscu wyjaśnić problemy, które spowodowały słabą rundę jesienną.

Oburzenie po 0:3 z Norymbergą już trochę minęło. Piękna pogoda i znakomite warunki dają komfortowe możliwości dla przygotowań do rundy wiosennej. Voller potwierdza, że będą prowadzone rozmowy, aby wyjaśnić "co poszło nie tak" "tak jak w wielu innych klubach, zespół musi dać z siebie więcej".

Dyrektor generalny Wolfgang Holzhauser mówi o celu, jakim jest zdobycie 34 punktów i co najmniej 4 miejsce w tabeli. 60 punktów dało 4 miejsce Hannoverowi w ubiegłym sezonie. To dałoby miejsce w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Voller jasno ocenia możliwości: "Dortmund i Bayern są po za zasięgiem. Nasze miejsce jest między 3 a 8. Niekoniecznie musimy trafić do Ligi Mistrzów, ale jesteśmy klubem, który w ciągu 5 lat 2 lub 3 razy tam się powinien znaleźć". Brzmi to jak komunikat, że może się w tym roku nie udać, to będziemy mieli jeszcze 3 lata aby ze 2 razy się zakwalifikować.

Ostrzejszy w wymaganiach jest Holzhauser. "Miejsce 5,6 czy 7 nas nie interesuje" - pokazując, że jednak kierownictwo nie musi być tak pobłażliwe dla Dutta jak sam Voller.

Voller daje do zrozumienia, że zespół musi zrozumieć, że nie ma mowy o żadnym zwolnieniu trenera w tym momencie. "Oczywiście, Holzhauser i akcjonariusze muszą zrozumieć co się w klubie dzieje. Dlatego przyjechaliśmy bezpośrednio tutaj, aby mieć kontakt z trenerem i zespołem". Holzhauser dodaje: "Może brakuje czasem konsekwencji w pewnych procesach w zespole".

Zarząd pokazuje duże poczucie przynależności do trenera Dutta. To ucina wszelkie spekulacje na temat trenera Dutta. Zezwolenie na wyrzucenie z klubu Balitscha ucięło ten trudny temat w klubie. Oczekiwani są także 1- 2 nowi gracze w rundzie wiosennej.

Dutt jest powściągliwy w żądaniach publicznych odnośnie wzmocnień. Sytuacja jednak jest łatwa do przewidzenia. Wypożyczenie Jorgensena, wyrzucenie Balitscha i kontuzja Sama powoduje, że skład jest zdziesiątkowany. Barnetta i Renato Augusto może pomogą dopiero od marca. Voller apeluje o danie większej szansy młodym zawodnikom: Bellarabiemu, Ortedze i Yesilowi, którzy na obozie sprawiają bardzo dobre wrażenie. Żaden z nich nie odgrywał istotnej roli w rundzie jesiennej, więc mogą być traktowani jako nowi ludzie w zespole. O ewentualnych zakupach Voller wypowiedział się następująco: "Zasadniczo nie chcielibyśmy dokonywać żadnych ruchów. Nasze zasoby finansowe po wydaniu 13 - 15 mln na Leno i Wollscheida są mocno ograniczone". Spekuluje się jednak, że 1 doświadczony gracz dołączy do drużyny w najbliższych dniach.

Tymczasem trener Dutt walczy o to, aby zostawić za sobą krytyczną postawę ekipy z rundy jesiennej. Dutt nie wprowadza ostrych treningów i wojskowej marszruty jak Bruno Labbadia 3 lata temu na obozie w Belek. Dominują treningi z piłką, a piłkarze mają czas wolny wieczorami. Trener zaś gra w golfa z dyrektorem generalnym Holzhauserem. To też potwierdza jego silną pozycję i pozytywne nastawienie władz do jego metod treningowych.

 

Data: wtorek, 10 styczeń 2012; 08:25;  Źródło: www.ksta.de Autor: Arczi

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Komentarze użytkowników

Aptekarz

Grupa: Administratorzy
Komentarzy: 255
Dołączył: 2009-07-05
Wysłano: 10 styczeń 2012; 11:13

Bayernowi można 'kibicować' w każdym meczu, bo są już poza naszym zasięgiem, więc lepiej niech urywają punkty rywalom. Przed nami 17 spotkań, to mnóstwo punktów do zdobycia. Teoretycznie możemy być mistrzem jak i spaść z ligi. Nie ma jeszcze co rozdzielać miejsc w tabeli. Należy skupić się na dobrym przygotowaniu zespołu i wyeliminowaniu błędów, przede wszystkim taktycznych i szkoleniowych, a a runda wiosenna będzie dla nas lepsza.

Arczi

Grupa: Redaktorzy
Komentarzy: 95
Dołączył: 2009-12-29
Wysłano: 10 styczeń 2012; 08:30

2 - 3 razy na 5 lat w Lidze Mistrzów. Chciało by się więcej, ale biorąc pod uwagę, że gramy pierwszy raz od 7 lat to i tak nie byłoby najgorzej. Jak pisałem wcześniej, ta edycja służyła wyrównaniu zaszłości z tego długiego okresu abstynencji, rozwój gwarantowałby kilkukrotny udział z rzędu. Nie zarzucajmy marzeń - a na początek rundy rewanżowej stanie się rzecz niepojęta - po raz pierwszy będę kibicował Bayernowi Monachium. No cóż pragmatyzm, ale ich zwycięstwo z Gladbach jest nam bardzo potrzebne, jeśli mamy być 4 na koniec.

« poprzednia 1 następna »MECZE BAYERU LEVERKUSEN
  • NASTĘPNY
  • POPRZEDNI
1899 Hoffenheim
1-4
Bayer 04 Leverkusen
2018.01.20, godz. 20:30 / 19. kolejka
TABELA LIGOWA
p. Drużyna M Z R P PKT
1 Bayern Monachium 19 15 2 2 47
2 Bayer 04 Leverkusen 19 8 7 4 31
3 FC Schalke 04 19 8 7 4 31
4 RB Leipzig 19 9 4 6 31
5 Bor. Mönchengladbach 19 9 4 6 31
STRZELCY
1. Volland Kevin 10
2. Bailey Leon 7
3. Alario Lucas 5
4. Brandt Julian 4
5. Mehmedi Admir 2
ANKIETA
Heiko Herrlich...
...to trener na lata, który zapewni nam powrót do górnej połowy tabeli!

...to rozwiązanie tymczasowe, po sezonie trzeba szukać nowego trenera.

...to jakieś nieporozumienie, trzeba szukać kogoś na gwałt, póki jeszcze nie bijemy się o utrzymanie!

facebook
STATYSTYKI
Na stronie przebywa obecnie 208 osób - 208 gości
i 0 użytkowników

Na stronie dotychczas ukazało się: 2442 newsów i 1166 komentarzy


olej kokosowy - w diecie dla sportowców
Tak dla Kadry - Reprezentacja, Kadra
Tottenham Hotspur