Dzisiaj jest sobota, 16 grudzień 2017. 10:11

Nerwowy początek i pewna wygrana Bayeru

Bayer zwyciężył w wyjazdowym spotkaniu z beniaminkiem Bundesligi z Augsburga. Mimo że zwycięstwo okazałe - aż 4:1, to spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla Aptekarzy, którzy pierwsi stracili gola tuż na początku rywalizacji. Mimo tego, uczestnicy Ligi Mistrzów szybko wyrównali i udowodnili swoją wyższości nad rywalem, zdobywając po dwie bramki w każdej połowie.

Gola dla Augsburga już w 5 minucie spotkania zdobył Hajime Hosogai, zawodnik wypożyczony do tego klubu z ... Bayeru Leverkusen. Gol strzelony swojemu pracodawcy dał jednak Japończykowi sporo radości. Dla niego był to pierwsze trafienie w Bundeslidze, a dla bramkarza Bayeru, Bernda Leno, to pierwsza utracona bramka. Tym samym, młodziutki bramkarz zakończył swoją świetną passę na 275 minutach bez straconego gola.

Gospodarze długo nie cieszyli się jednak z prowadzenia. Minutę później, ładnie akcję długim, prostopadłym podaniem do Kiesslinga rozpoczął Toprak. Napastnik podał piłkę do wbiegającego w pole karna Sama, a ten bez trudu umieścił piłkę w siatce. Kwadrans później, nasi zawodnicy już prowadzili w spotkaniu, gdy po świetnej akcji Renato Augusto z Kiesslingiem, nasz napastnik zdobył swojego drugiego gola w tym sezonie.

Warto wspomnieć, że mecz w podstawowym składzie rozpoczął Michael Ballack, którego w 60 minucie zmienił Andre Schurrle, który prawdopodobnie był oszczędzany przez trenera Dutta, po tym jak rozegrał pełne 90 minut w meczu reprezentacji Niemiec z Polską.

W drugiej połowie, Bayer kontrolując mecz, dobił rywala dwiema bramkami. Najpierw w 72 minucie, swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Sam, wykorzystując podanie Gonzalo Castro, a na 10 minut przed końcem wynik ustalił Eren Derdiyok, pokonując na raty bramkarza Simona Jentzscha.

Warto zauważyć, że w tym meczu Bayer zdobył dwukrotnie więcej bramek niż w czterech wcześniejszych spotkaniach Bundesligi. To dobrze wróży, przed arcytrudnym spotkaniem Champions League na Stamford Bridge z Chelsea Londyn.

Tam do składu wróci Michal Kadlec, który od początku sezonu znajduje się w świetnej formie, a ostatnio zdobył po jednym golu w dwóch spotkaniach reprezentacji Czech. Dla wielu naszych piłkarzy będzie to debiut w tych rozgrywkach. Miejmy nadzieję, że piątkowe zwycięstwo pozwoli im zrzucić trochę presji i podejść do podopiecznych Villas-Boasa maksymalnie skoncentrowanym.

Składy:

FC Augsburg: Jentzsch - Callsen-Bracker, Sakoh, de Roeck, Davids - Hosogai, Sinkala (62 Reinhardt), Werner (62 Gogia), Baier, Bellinghausen (77 Bah) - Mölders.