Dzisiaj jest wtorek, 12 grudzień 2017. 17:13

Następny przeciwnik - Chelsea Londyn

Były klub Michaela Ballacka będzie gościł w środowy wieczór na Bay Arena w kluczowym starciu dla układu grupy E Ligi Mistrzów. Jest to zespół pełen gwiazd. W ostatniej kolejce Chelsea przegrała na własnym stadionie z Liverpoolem.

Chelsea jest obecnie liderem grupy E Ligi Mistrzów. Nie jest to żadną niespodzianką, jako że angielski zespół już po losowaniu był uważany jako niemal murowany kandydat do awansu. Klub z Londynu, który zdobył 4 Mistrzostwo Anglii, 6 razy wywalczył Puchar Anglii, zdobył dublet w 2010 roku chce wreszcie wygrać Ligę Mistrzów.

Chybiony rzut karny przez Terrego w Moskwie

Michael Ballack był bliski spełnienia swoich marzeń na nasiąkniętym wodą stadionie w Moskwie, gdzie przy obecności 60 000 widzów Chelsea remisowała 1:1 z Manchesterem United po 90 minutach i dogrywce. John Terry miał szansę zakończyć rywalizację w 5 kolejce jedenastek. Ale angielski stoper pośliznął się w kluczowym momencie i trafił w słupek. To Manchester wygrał potem 7-6.

Obecny skład Chelsea nie powinien się obawiać żadnego wielkiego zespołu w Europie. Wielu graczy z finału z przed 3 lat jest nadal kluczowymi zawodnikami klubu. Petr Cech, długo uważany jako jeden z najlepszych bramkarzy świata, Terry, Franck Lampard, Ashley Cole, Didier Drogba czy Nicolas Anelka pokazują, że Chelsea w ogóle nie straciła na jakości czy doświadczeniu. Fernando Torres także stara się powracać do swojej najwyższej formy po transferze z Liverpoolu.

Maksymalnie drogie transfery

Odkąd Roman Abramowicz przejął Chelsea w 2003 roku nie było przerwy w ciągłej inwestycji w sprawie polepszenia składu. Rosjanin zainwestował w klub około 600 mln euro. Juan Manuel Mata, który przyszedł w przerwie letniej z Valencii za 30 mln euro, dodatkowo super uzdolniony nastolatek z Anderlechtu Bruksela Romelu Lukaku za około 23 mln euro. Chelsea zapłaciła za trenera zwycięzcy ostatniej Ligi Europejskiej Andre Villasa Boasa ..... 15 mln euro. Torres kosztował około 60 mln euro w styczniowym okienku transferowym, a obrońca David Luiz kupiony z Benfici Lizbona kolejne 25 mln euro.

Bayer Leverkusen długo toczył wyrównaną walkę z Chelsea podczas pierwszego meczu w Londynie. Luiz w 67 minucie i Mata tuż przed końcowym gwizdkiem zapewnili zwycięstwo gospodarzom 2:0. "Chelsea zdobyła prowadzenie podczas naszego najlepszego okresu gry" - powiedział wtedy dyrektor sportowy Bayeru Rudi Voller. Trener Robin Dutt dodał: "Graliśmy naprawdę dobrze przeciwko bardzo silnemu rywalowi".

Liverpool wygrał rzutem na taśmę

Chelsea rozczarowuje ostatnio w Premier League. W ostatniej kolejce przegrali z Liverpoolem 1:2 w niedzielę. Mają po 12 kolejkach 12 punktów straty do lidera Manchesteru City. Daniel Sturridge zdołał doprowadzić do wyrównania w II połowie, ale w 87 minucie były gracz Chelsea Glen Johnson rozstrzygnął mecz na korzyść Liverpoolu.

Chelsea przegrała 3 z ostatnich 4 meczów ligowych. Nie zaimponowała w rewanżu z Genk. Także jest duża okazja, aby zdobyć punkty, które zapewnią (w przypadku zwycięstwa), bądź przedłużą ( w przypadku remisu) szanse na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.