Dzisiaj jest piątek, 20 październik 2017. 05:11

Nasi zawodnicy grali w reprezentacjach

W ostatni weekend pauzowała Bundesliga, a swoje mecze rozgrywały reprezentacje. Odbyły się zarówno mecze towarzyskie, jak i przede wszystkim mecze barażowe o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w RPA.

Jedynym zawodnikiem Bayeru, który walczył w sobotę o awans na Mundial był Theofanis Gekas. Grek wybiegł w podstawowym składzie swojej reprezentacji, jednak w 65 minucie został zmieniony przez byłego zawodnika "Aptekarzy", Angelosa Charisteasa. Mecz pomiędzy Grecją, a Ukrainą zakończył się bezbramkowym remisem. Przypomnijmy, że Gekas w grupowym etapie eliminacji, był najlepszym jego strzelcem z 10 bramkami na koncie.

W eliminacjach do Mistrzostw Świata wystąpił również Assimiou Toure, jednak jego Togo już wcześniej przestało się liczyć w walce o Mundial. Mimo tego, reprezentacja Togo pokonała na własnym stadionie Gabon, 1:0. Nasz zawodnik rozegrał cały mecz i ukarany został żółtą kartka.

W towarzyskim spotkaniu z Norwegią, rozegranym na własnym stadionie, porażki 0:1 doznała reprezentacja Szwajcarii. W podstawowym składzie wybiegli Eren Derdiyok (zmieniony w przerwie) i Tranquillo Barnetta (zmieniony w 61min.).

Odwołany został, z powodu pogrzebu Roberta Enke, mecz pomiędzy reprezentacjami Niemiec i Chile, gdzie szanse na występ mieli Steffan Kiessling i Arturo Vidal.

Swoje mecze kwalifikacyjne do mistrzostw Europy U21 rozgrywały reprezentacje młodzieżowe. Cały mecz w reprezentacji Niemiec U21 rozegrali Toni Kroos i Stefan Reinartz, a ich drużyna zremisowała na wyjeździe 1:1 z Irlandią Północną.

Szansy gry w meczu młodzieżowej reprezentacji Turcji nie dostał Tevfik Köse. Otrzymał ją natomiast Słoweniec Kevin Kampl, który w meczu młodzieżówek, Słowenia - Malta (1:0), rozegrał pełne 90 minut.

Data: poniedziałek, 16 listopad 2009; 14:44;  Źródło: --- Autor: martinbm