Dzisiaj jest sobota, 16 styczeń 2021. 21:04Wciśnij ESC, aby zamknąć


Kroos: Jestem przygotowany na gorsze momenty - część 2

Prezentujemy Państwu drugą część wywiadu z Tonim Kroosem - jednym z najbardziej utalentowanych pomocników na świecie.

Cała drużyna promieniuje w tym sezonie ogromną harmonią. Kiedy ma się Was okazję usłyszeć - przed, po, lub podczas treningów - przychodzi na myśl jedna sentencja: musicie być jedenastoma przyjaciółmi?

Kroos (śmiech): W drużynie jest ich jeszcze o wiele więcej. Ale na poważnie: sporo zależy od charakteru każdego z osobna. Jeszcze więcej jednak od jakości i zestawienia drużyny.  A tu to bardzo pasuje. Co jest bardzo ważne: wiemy, że możemy zagiąć rywala i nie będziemy stawać się tak szybko nerwowi -  to jest coś, czego się nauczyliśmy.

Mimo tego, nie powinno się na tym zbyt często polegać...

Kroos: Naturalnie, że nie, to nie jest nasz plan, żeby stale było 0:1. Jednak dobrze jest wiedzieć, że posiada się potrzebny spokój i jakość, by móc odpowiednio zareagować.

Jakość drużyny stała się jeszcze większa, przez powrót Renato Augusto i Patricka Helmesa, którzy przez dłuższy czas byli kontuzjowani. Zwiększyła się także konkurencja. Może to w przyszłości zagrozić tej harmonijnej całości?

Kroos: Nie, myślę, że nie. Oczywiście mogą się zdarzać zatargi, ale nie wiem, czy to jest tak negatywne dla drużyny. To raczej zachęca. Moim zdaniem, konkurencja sprawia, że niektórzy  wydobywają z siebie więcej niż dotychczas. Widzę to jako pozytyw. Jesteśmy po prostu silniej obsadzeni, niż w poprzednich sezonach.  Przez to możemy lepiej zastępować kontuzjowanych zawodników.

I z taką jakością i wiarą w siebie możecie więcej osiągnąć, niż początkowo przypuszczano?

Kroos: Z tym należy poczekać. Jasne jest, że chcemy jak najdłużej utrzymać się na pierwszym miejscu. W każdym razie na pewno dobre jest to, że mamy już 13 punktów przewagi nad szóstym miejscem. To sprawia, że presja jest trochę mniejsza.

I prawie wszystkie wielkie drużyny przyjadą jeszcze na BayArenę, to na pewno nie jest negatyw...

Kroos: Nie, na pewno nie - jeżeli przyjrzymy się bilansowi meczów na naszym stadionie. Jest jeszcze jednak naprawdę dużo czołowych drużyn, które do nas przyjadą, dlatego opłaca się udowodnić swoją siłę.

Do tych czołowych drużyn zalicza się także Bayern Monachium - klub, który w lecie chce Cię bezwzględnie mieć z powrotem. Po meczu z Mainz powiedziałeś, że w tym temacie nic jeszcze nie jest zdecydowane. Jaka ma się teraz ta sprawa?

Kroos: W nadchodzącym, bądź następnym miesiącu odbędą się rozmowy z FC Bayernem. Dopiero później będę potrafił coś więcej powiedzieć. Faktem jest jednak, że kontrakt z Bayernem mam do roku 2012.

A jeśli miałoby to zależeć tylko od woli Toniego Kroosa?

Kroos: Chciałbym grać w drużynie , w której mam dobre perspektywy. I wychodzę z założenia, że te perspektywy będą centralnym punktem w wiodących rozmowach z Bayernem.

Ale Ty potrafisz sobie wyobrazić, że pozostajesz w Bayerze?

Kroos: Potrafię sobie coś takiego wyobrazić.

Toni, z początku tego tygodnia byłeś m. in. z kolegami z Leverkusen: Rene Adlerem, Simonem Rolfesem, Stefanem Kie?lingiem i Patrickiem Helmesem razem z drużyną narodową w Stuttgarcie. Budzi to w Tobie duże nadzieje na Mistrzostwa Świata w RPA ?

Kroos: W pierwszej kolejności odczułem to jako wyróżnienie za moje ostatnio osiągnięte wyniki. Oczywiście ucieszyło mnie to powołanie. Ale to był sprawdzian umiejętności, w którym brało udział wielu uczestników. Dlatego nie będę sobie robił zbyt szybko jakichś nadziei na MŚ. Będę po prostu próbował kontynuować to, co robię w Bundeslidze. Tylko poprzez dobre rezultaty w lidze można w końcu dostać się do drużyny narodowej.

Następnym przeciwnikiem Bayeru 04 jest Freiburg. Podczas rundy jesiennej mecz z tą druzyną przebiegł dość kuriozalnie. Wygraliście wtedy 5:0. Czego oczekujesz po tym przeciwniku tym razem, na BayArenie?

Kroos: Freiburg właściwie był zawsze drużyną, która w swoich szeregach miała dobrych piłkarzy. Mają oni jednak problemy w defensywie. Naszym celem musi być wywarcie na nich presji, od początku trzeba dodać gazu. Wtedy będziemy mieli szanse. Ale uważna gra jest zawsze potrzebna, ponieważ oni mają dobre kontry.

Data: środa, 3 luty 2010; 20:37;  Źródło: BayArena Magazin Autor: rybciaaaaa90

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzyMECZE BAYERU LEVERKUSEN
  • NASTĘPNY
  • POPRZEDNI
1899 Hoffenheim
1-4
Bayer 04 Leverkusen
2018.01.20, godz. 20:30 / 19. kolejka
TABELA LIGOWA
p. Drużyna M Z R P PKT
1 Bayern Monachium 19 15 2 2 47
2 Bayer 04 Leverkusen 19 8 7 4 31
3 FC Schalke 04 19 8 7 4 31
4 RB Leipzig 19 9 4 6 31
5 Bor. Mönchengladbach 19 9 4 6 31
STRZELCY
1. Volland Kevin 10
2. Bailey Leon 7
3. Alario Lucas 5
4. Brandt Julian 4
5. Mehmedi Admir 2
ANKIETA
Heiko Herrlich...
...to trener na lata, który zapewni nam powrót do górnej połowy tabeli!

...to rozwiązanie tymczasowe, po sezonie trzeba szukać nowego trenera.

...to jakieś nieporozumienie, trzeba szukać kogoś na gwałt, póki jeszcze nie bijemy się o utrzymanie!

facebook
STATYSTYKI
Na stronie przebywa obecnie 237 osób - 236 gości
i 1 użytkowników

Na stronie dotychczas ukazało się: 2442 newsów i 1178 komentarzy


olej kokosowy - w diecie dla sportowców
Tak dla Kadry - Reprezentacja, Kadra
Tottenham Hotspur