Dzisiaj jest wtorek, 26 wrzesień 2017. 14:34

Kompromitacja w Dortmundzie. BVB - Bayer 3:0

W ramach 3 kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen przegrał na wyjeździe z mistrzem Niemiec - Borussią Dortmund 0:3 i zanotował drugą porażkę w obecnym sezonie.

Zawodnicy gospodarzy od pierwszych minut mocno nacisnęli na zespół Lewandowskiego i Hyypi. Bayer nie tylko nie był w stanie stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji, ale z każdą kolejną akcją grał coraz bardziej chaotycznie w obronie. Po nieporozumieniu z Leno, Kadlec wybił piłkę na rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Schmelzera wykorzystał zupełnie niepilnowany w polu karnym - Hummels i pewnym strzałem z głowy wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mimo niekorzystnego wyniku obrazy gry Aptekarzy nie uległ zmianie. Kibice przyjezdnych mogli zaobserwować jedynie brak zrozumienia, liczne straty, niedokładne podania i bezradność w pojedynku z mistrzem Niemiec. Jeszcze przed przerwą Dortmundczycy zadali Bayerowi kolejny cios - po znakomitej akcji trójki Polaków Bernda Leno pokonał Kuba Błaszczykowski i to gospodarze schodzi do szatni z dwubramkową zaliczką.

Druga odsłona meczu niczym nie różniła się od pierwszej. Borussia atakowała, a drużyna z Leverkusen desperacko broniła swojej bramki. Wprowadzenie nowych graczy - Bellarabiego, Augusto i Schwaaba nie wpłynęło na obraz gry Bayeru. W 78 minucie wynik spotkania na 3:0 ustalił Robert Lewandowski. Aptekarzom nie udało się nawet zdobyć honorowego trafienia i po bardzo słabym meczu musieli pogodzić się z drugą porażką w tym sezonie.

"To oczywiste, że Dortmund ma wypracowane wiele schematów, nad którymi my dopiero pracujemy. Byliśmy zbyt pasywni w pierwszych minutach spotkania i to nas zgubiło" - powiedział po meczu Sascha Lewandowski.

W czwartek Bayer zmierzy się na własnym stadionie z Metalistem Charków w ramach 1 kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Czy Aptekarzom uda się tak szybko podnieść po klęsce w Dortmundzie? początek spotkania o 21.05.

Data: wtorek, 16 wrzesień 2012; 14:47;  Źródło: --- Autor: Aptekarz