Dzisiaj jest wtorek, 22 sierpień 2017. 18:54

Kolejna porażka w sparingu. Bayer Leverkusen - Heerenveen 2:4

Aptekarze przegrali drugi sparingowy mecz podczas przygotowań do rundy rewanżowej Bundesligi. Eren Derdiyok i Karim Bellarabi strzelali gole w przegranym meczu z SC Heenreveen 2:4 (1:1). Po godzinie dobrej gry i prowadzeniu, piłkarze Bayeru zaczęli odczuwać skutki bardzo ciężkich treningów i zupełnie stracili siły.

Robin Dutt skoncentrował się na znajdowaniu pozytywów w rozegranym spotkaniu. "Rezultat nie jest kluczowy. Graliśmy bardzo dobrze przez godzinę, a potem zatraciliśmy swoją ostrość w grze wraz ze zmianami. Co by nie mówić, to było zdecydowanie lepsze spotkanie z większym stopniem organizacji niż przeciwko Waalwijk i to jest dla mnie najistotniejsze" - wyjaśniał po meczu trener.

Robin Dutt dał szansę Karimowi Bellarabi występu na lewym skrzydle, po tym jak ten zawodnik wyleczył przeziębienie. Michael Ballack zagrał na środku pomocy przed Larsem Benderem i Stefanem Reinartzem, który wystąpił jako defensywny pomocnik po wyleczeniu kontuzji kolana.

Leno bez szans

Przy łagodnej temperaturze i błękitnym niebie lepiej spotkanie w Albufeirze zaczęli piłkarze z Holandii. Po 9 minutach Ziyech zdobył prowadzenie strzałem z dystansu. Leno nie mógł nic zrobić ze strzałem lecącym w prawy róg bramki. Aptekarze wyrównali 10 minut później: Eren Derdiyok przewidział podanie do tyłu w kierunku bramkarza, przejął piłkę i strzelił do pustej bramki z ostrego kąta.

Gracze Bayeru wkładali duży wysiłek w grę, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe, gdyż brakowało niezbędnej precyzji i tempa, aby postawić Heerenveen pod presją. Zajmujący 7 miejsce w holenderskiej ekstraklasie zawodnicy okazali się wymagającym rywalem, który grał dobrze w defensywie i szybko wychodził do ataków.

Ballack bliski celu po strzale przewrotką

Najlepszą szansę w tym czasie gry zmarnował Dost, który zaprzepaścił sytuację sam na sam z Leno w 36 minucie. Szanse Bayeru to próba Derdiyoka obroniona przez bramkarza i strzał przewrotką Ballacka, który przeleciał minimalnie nad poprzeczką.

W przerwie Robin Dutt wprowadził Yelldella, Friedricha, Oczipkę i Kiesslinga, a trener Heenreveen wymienił całą jedenastkę. Trener Bayeru dokonywał sukcesywnych zmian i w efekcie każdy gracz został zmieniony. Aptekarze grali naprawdę dobrze w pierwszym kwadransie po przerwie i druga próba Karima Bellarabi dała prowadzenie 2:1.

Schurrle trafia w poprzeczkę

Gracze Aptekarzy stopniowa zaczęli odczuwać, jak ciężkie treningi mają w Portugalii. Zomer trafił głową po rzucie rożnym w 66 minucie, a następnie Slagveer trafił dwukrotnie w ostatnich 10 minutach spotkania, w czasie których na boisku byli już wszyscy gracze kadry U-19, których Dutt zabrał na zgrupowanie. Andre Schurrle miał pecha: 3 minuty przed końcem po solowej akcji zakończonej strzałem, piłka trafiła w poprzeczkę.