Dzisiaj jest środa, 17 styczeń 2018. 14:08

Kiessling i Kroos brązowymi medalistami Mistrzostw Świata

Reprezentacja Niemiec, w kadrze z Kiesslingiem i Kroosem, zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach Świata w RPA. Niemcy obronili więc najniższy stopień podium sprzed czterech lat. W małym finale, podopieczni Joachima Löwa, po emocjonującym spotkaniu pokonali Urugwaj 3:2. Na placu gry, w drugiej części meczu, pojawili się Stefan Kiessling i Toni Kroos.

Niemcy wyszli na te spotkanie w eksperymentalnym składzie, w którym zabrakło m.in. Lahma, Neuera, Podolskiego i Klosego. W 73 minucie na boisku pojawił się, po raz drugi na tym Mundialu, Stefan Kiessling, który wniósł wiele ożywienia w poczynania ofensywne swojego zespołu. 26-letni napastnik mógł nawet zdobyć gola, ale uderzył minimalne nad poprzeczką i wciąż musi czekać na swoje premierowe trafienie w reprezentacji.

Na ostatnie 10 minut gry, szansę występu otrzymał także Toni Kroos, dla którego był to 8 mecz w reprezentacji. Chwilę później, bramkę dające ostateczne zwycięstwo Niemcom, zdobył Sami Khedira i nasi zachodni sąsiedzi mogą świętować, drugi raz z rzędu, tytuł trzeciej drużyny świata.

Kiesslinga i Kroosa czeka teraz zasłużony urlop. Kiessling 23 lipca uda się z Bayerem na obóz do St. Gallen, a Kroos do nowego sezonu będzie się już przygotowywał z Bayernem Monachium.

Data: środa, 11 lipiec 2010; 11:55;  Źródło: --- Autor: martinbm