Dzisiaj jest wtorek, 12 grudzień 2017. 11:31

Kadlec wraz z Czechami osiągnął cel

Michal Kadlec wraz z reprezentacją Czech zakwalifikował się do finałów EURO 2012. Omer Toprak zaliczył debiut w reprezentacji Turcji, a Lars Bender i Simon Rolfes pojawili się na placu podczas spektakularnego zwycięstwa Niemiec nad Holandią.

Stało się. Michal Kadlec i reprezentacja Czech awansowała do finałów EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Po zwycięstwie 2:0 w pierwszym meczu, także i w rewanżu Czesi okazali się lepsi wygrywając 1:0. Losowanie grup finałowych odbędzie się 2 grudnia.

Czesi osiągnęli w Podgoricy duży sukces. Michal Kadlec zagrał cały mecz, a bramkarz Petr Cech zatrzymał wszystkie ataki gospodarzy, po czym Jiracek strzelił decydującego gola głową w 81 minucie spotkania.

Turcja tylko dogrywała swój ostatni mecz w tych eliminacjach po tym jak uległa 0:3 Chorwacji w meczu na własnym boisku. Mecz w Zagrzebiu zakończył się wynikiem 0:0. Omer Toprak zaliczył 90 minut, które może zaliczyć do udanych, mimo że nie udało się spełnić jego zamierzeń z początku spotkania. "Chcemy wygrać tę grę" - mówił przed meczem.

Simon Rolfes i Lars Bender mieli swój mały udział w wielkim zwycięstwie Niemiec nad Holandią 3:0. Pojawili się na boisku w końcowej fazie meczu, Rolfes w 82 minucie, a Bender w 87 minucie. Bender wystąpił 3 raz w drużynie narodowej, a Rolfes po raz 26. Andre Schurrle pauzował z powodu grypy.

Reprezentacja Niemiec U-21 z siedzącym na ławce Berndem Leno wygrała na Cyprze 3:0 rozszerzając swoją wspaniałą passę w eliminacjach do 7 zwycięstw w 7 meczach.

W meczach towarzyskich zagrali Eren Derdiyok i Nicolai Jorgensen. Derdiyok zagrał jako jedyny napastnik w meczu, w którym Szwajcaria pokonała Luksemburg 1:0 na wyjeździe. Jorgensen pojawił się na boisku w 68 minucie meczu zakończonym zwycięstwem Danii nad Finlandią 2:1. To był jego drugi mecz w pierwszej reprezentacji.