Dzisiaj jest środa, 18 październik 2017. 22:23

Jest pierwsze zwycięstwo! Bayer - Freiburg 2:0

W 2 kolejce Bundesligi Bayer Leverkusen pewnie pokonał na własnym stadionie SC Freiburg 2:0.

Po ubiegłotygodniowym blamażu we Frankfurcie Aptekarzom bardzo zależało na dobrym występie przed własną publicznością. Od pierwszych minut podopieczni Lewandowskiego i Hyypii mocno nacisnęli na rywala. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Już w 8 minucie po dośrodkowaniu Schurrle na bramkę strzelał Kiessling, golkiper Freiburga instynktownie wybił futbolówkę przed siebie, jednak ta spadła wprost na głowę wbiegającego w pole karne Castro i Bayer mógł cieszyć się z prowadzenia.

Gospodarze wyraźnie dominowali na boisku. Ofensywna gra, pressing i dobry odbiór piłki sprawiły, że rywale z Freiburga nie zdołali stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji pod bramką strzeżoną przez Bernda Leno. Najjaśniejszym punktem przyjezdnych był zdecydowanie Oliver Baumann, który popisał się wyśmienitą interwencją i sparował groźny strzał Kiesslinga  w 42 minucie. Na przerwę Bayer schodził więc z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Zespół z Leverkusen dyktował warunki na boisku, a Freiburg bezskutecznie szukał swojej szansy na przedarcie się w pole karne Aptekarzy. W 53 minucie po raz kolejny w roli głównej wystąpił Baumann, który świetnie interweniował po groźnej kontrze Kiesslinga. Jednak 60 sekund później bramkarz przyjezdnych musiał uznać wyższość rywala. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Castro, pewnie w pole karne wszedł Wollscheid, który strzałem głową podwyższył wynik spotkania. Mimo kilku prób Bayer nie powiększył swojego dorobku bramkowego i mecz zakończył się rezultatem 2:0 dla podopiecznych duetu trenerskiego Lewandowski i Hyypia.

Za dwa tygodnie Aptekarzy czeka trudna wyprawa do Dortmundu na spotkanie z aktualnym mistrzem Niemiec - Borussią. Czy Bayer sprawi niespodziankę i wywalczy punkty w konfrontacji z  drużyną Jurgena Kloppa? Odpowiedź poznamy już 15 września.

Data: sobota, 1 wrzesień 2012; 21:55;  Źródło: --- Autor: Aptekarz