Dzisiaj jest czwartek, 19 październik 2017. 01:58

Helmes jokerem w talii Heynckesa?

W ubiegłym tygodniu, w spotkaniu z Norymbergą Patrick Helmes zdobył swoją pierwszą bramkę w obecnych rozgrywkach. Najlepszy strzelec Bayeru w poprzednim sezonie - 21 bramek, w meczu z Hamburgiem ma być tajną bronią Juppa Heynckesa.

Patrick Helmes jeszcze ani razu nie rozpoczynał ligowego meczu w tym sezonie od gry w podstawowym składzie. 6 razy na boisku pojawiał się wchodząc z ławki rezerwowych. W meczu z Nürnberg w 59 minucie zmienił na placu gry Erena Derdiyoka, który słabiej spisał się w ostatnich dwóch meczach. W 73 minucie Helmes cieszył się już ze swojego premierowego trafienia.

Jednak jak zapowiedział trener Heynckes, w meczu z Hamburgiem napastnik, który 1 marca obchodził swoje 26 urodziny, ponownie zasiądzie na ławce rezerwowych. - Helmes pozostanie nadal naszym jokerem - tłumaczy Jupp.

Helmes natomiast, wydaje się być bardzo zmobilizowany na mecz przeciwko drużynie Bruno Labbadii - szkoleniowca "Aptekarzy" w poprzednim sezonie: - Nie trzeba nas dodatkowo mobilizować. Z Labbadią mieliśmy 20 dobrych meczów, potem tylko spadaliśmy w dół.

Data: sobota, 13 marzec 2010; 12:36;  Źródło: eurosport.de / bild.de Autor: martinbm