Dzisiaj jest wtorek, 22 sierpień 2017. 18:56

Hattrick Kiesslinga - Bayer wygrywa i kończy sezon na 5 miejscu

W ostatnim meczu tego sezonu Bayer Leverkusen pokonał FC Nurnberg 4:1 i zakończył rozgrywki Bundesligi na 5 miejscu.

W ostatniej konfrontacji sezonu Aptekarze musieli pojechać na trudny teren do Norymbergi. Podopieczni Hyypi i Lewandowskiego od pierwszych minut zagrali bardzo agresywnie, co już w 7 minucie zaowocowało bramką. Dośrodkowanie Reinartza pewnie wykorzystał Kiessling i wyprowadził Bayer na prowadzenie.

Mimo korzystnego wyniku zespół z Leverkusen nie ustępował i dalej atakował pole karne rywala. Przyniosło to skutek w 32 minucie, kiedy to po zagraniu Andre Schurrle na 2:0 podwyższył strzelec pierwszego gola - Kiessling.

Po zmianie stron bardziej aktywnie rozpoczęła Norymberga. Zawodnicy FCN wykorzystali uśpienie Aptekarzy i w 58 minucie strzelili kontaktową bramkę. Gospodarze coraz śmielej atakowali, jednak to Leverkusen cieszyło się z następnego gola. W 77 minucie po kolejnym dośrodkowaniu Reinartza trafienie na swoje konto zapisał Schurrle. W 89 minucie na 4:1 podwyższył Kiessling i tym samym przypieczętował pewne zwycięstwo Bayeru w ostatniej kolejce tego sezonu.

Drużyna Leverkusen zakończyła rozgrywki na 5 miejscu, które gwarantuje bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Europy. Najlepszym strzelcem Aptekarzy został Stefan Kiessling z 16 trafieniami na koncie.

Data: sobota, 5 maj 2012; 19:15;  Źródło: --- Autor: Aptekarz