Dzisiaj jest poniedziałek, 20 listopad 2017. 23:47

Fatalna inauguracja sezonu. Mainz - Bayer 2:0

W pierwszej kolejce sezonu 2011/12 Bayer uległ na Coface-Arenie drużynie Mainz 2:0.

Oba zespoły miały w tym meczu wiele do udowodnienia. Gospodarze chcieli zrehabilitować się za czwartkową porażkę w Lidze Europejskiej, natomiast Aptekarze za blamaż w Pucharze Niemiec. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. W 7 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Daniel Schwaab, a świetny strzał głową Stefana Reinartza sparował na rzut rożny golkiper FSV - Heinz Muller. Przez kolejne minuty żaden z zespołów nie potrafił stworzyć sobie klarownej akcji i zagrozić bramce przeciwnika. Zwrot nastąpił w 32 minucie, kiedy to po fatalnym błędzie Fabiana Giefera piłkę do siatki skierował Allagui i dał drużynie z Moguncji prowadzenie. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie i to gospodarze schodzili do szatni z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Bayer starał się przejąć kontrolę na boisku, jednak podopieczni Thomasa Tuchela groźnie kontrowali. Dwukrotnie interwencje Giefera uchroniły Aptekarzy przed utratą kolejnych goli. W 60 minucie trener Dutt wprowadził na plac gry Jorgensena, jednak drużyna z Leverkusen ciągle nie potrafiła zagrozić bramce rywala. Dopiero w 75 minucie gracze Bayeru ruszyli do ataku. Zaowocowało to jedną, znakomitą sytuacją, jednak Derdiyok przestrzelił w sytuacji sam na sam z Mullerem. Gdy wydawało się, że vicemistrzowie będą w stanie wyrównać i wywieźć z Moguncji chociaż 1 punkt, nieszczęśliwie we własnym polu karnym interweniował stoper Bayeru - Toprak i strzałem do własnej bramki ustalił wynik meczu. Sensacja stała się faktem - zespół prowadzony przez Robina Dutta w fatalnym stylu zainaugurował nowy sezon Bundesligi.

Za tydzień Aptekarze zmierzą się na własnym stadionie z Werderem Brema, który w sobotę pokonał Kaiserslautern 2:0. Czy Bayer zrehabilituje się kibicom za słaby start w rozgrywkach, czy przegra trzeci mecz z rzędu? Odpowiedź poznamy już niedzielę.

Data: poniedziałek, 8 sierpień 2011; 11:45;  Źródło: --- Autor: Aptekarz