Dzisiaj jest sobota, 19 sierpień 2017. 03:42

Dobra passa trwa - Bayer vs Furth 2:0

W ramach 6 kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen pokonał na własnym stadionie Greuther Fuhrt 2:0. Bohaterem spotkania został strzelec obu bramek - Sidney Sam.

Po środowej wygranej z zespołem z Augsburga Aptekarze przystępowali do sobotniego meczu w dobrych nastrojach. Tym razem rywalem Bayeru był beniaminek z Furth, a spotkanie to było pierwszą konfrontacją obu drużyn w historii występów w Bundeslidze.

Podopieczni Lewandowskiego i Hyypi od pierwszych minut starali się przejąć inicjatywę na boisku. Mimo optycznej przewagi Leverkusen grało nieporadnie, a pierwszą groźną sytuację stworzyło sobie dopiero w 25 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Kiessling, jednak futobolówka trafiła wprost w ręce Maxa Gruna, strzegącego bramki przyjezdnych. Kolejna dogodna sytuacja miała miejsce w 36 minucie, kiedy to mocnym uderzeniem z 17 metrów próbował zaskoczyć Andre Schurrle. W końcówce pierwszej połowy to Furth był bliski wyjścia na prowadzenie, jednak dwa groźne strzały w 43 i 45 minucie zatrzymał dobrze dysponowany tego dnia Bernd Leno.

W przerwie trener Lewandowski dokonał zmiany - za Bellarabiego wszedł Sidney Sam, co okazało się kluczowym momentem całego spotkania. Już 5 minut po wznowieniu gry Bayer przeprowadził bramkową akcję. Schurrle podał do Sama, który zwodem ominął jednego z obrońców i pewnym strzałem w róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilka minut później znakomicie do przodu poszedł Carvajal, dokładnie zgrał do wbiegającego w pole karne Sama i kibice na Bayarena mogli cieszyć się z kolejnego trafienia swojej drużyny. Aptekarze stworzyli sobie jeszcze kilka groźnych sytuacji, jednak żadna z tych akcji nie zakończyła się powiększeniem bramkowego rezultatu. Bayer wygrał 2:0 i awansował na 7 miejsce w tabeli.

"Zawsze kiedy wychodzę na boisko daje z siebie wszystko. Cieszę się z moich dwóch trafień, przede wszystkim dlatego, że pomogły one drużynie odnieść zwycięstwo" - powiedział bohater spotkania - Sidney Sam.

"Dobrze zareagowaliśmy na naszą ostatnią porażkę (0:3 z Dortmundem - red.) i w ostatnich czterech spotkaniach zagraliśmy bardzo skoncentrowani" - dodał kapitan Simon Rolfes.

Już w czwartek Aptekarze zmierzą się na wyjeździe z Rosenborgiem Trondheim w ramach 2 kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Czy drużyna z Leverkusen odniesie kolejne zwycięstwo? Początek meczu o godzinie 19.

Data: sobota, 30 wrzesień 2012; 22:16;  Źródło: --- Autor: Aptekarz