Dzisiaj jest poniedziałek, 12 listopad 2018. 21:59

Debiut Ortegi. Remis w sparingu z amerykańską reprezentacją olimpijską 1:1

To była nagroda za grę do końca. Strzał z rzutu wolnego Leonardo Ribeiro w 88 minucie spotkania dał drużynie Bayeru 04 złożonego z graczy pierwszego zespołu, rezerw i graczy U-19 zasłużony remis 1:1 z reprezentacją olimpijską USA w towarzyskim spotkaniu rozegranym na Haberland Stadium.

"To była postawa godna pochwały" - powiedział po meczu trener rezerw Matthias Mink, który w dniu dzisiejszym pełnił rolę pierwszego trenera zespołu. "W drugiej połowie pokazaliśmy zaangażowanie i graliśmy lepiej" - dodał na koniec. Jak można było przypuszczać w meczu zagrali 4 piłkarze pierwszego zespołu, resztę stanowili gracze rezerw i trójka graczy U-19 (Yesil, Pusch, Zenga). David Yelldell bronił, Daniel Schwaab i Bastian Oczipka zagrali w obronie, a Michael Ortega zaliczył swój debiut w koszulce Bayeru grając w drugiej linii przez pierwszą połowę meczu.

Zespół USA, trenowany przez byłego piłkarza Bayeru Claudio Reynę, wyglądał oczywiście na bardziej poukładany i skoordynowany niż zespół gospodarzy, który grał w tym zestawieniu po raz pierwszy. mimo przewagi w pierwszej połowie, Amerykanie stworzyli jedynie jedną poważną okazję, kiedy to Duka uderzył piłkę nad poprzeczką w 34 minucie.

Cała ta sytuacja była po części zasługą pary Daniel Schwaab - Tobias Haitz na środku obrony. Po stronie Bayeru szanse zaprzepaścili Oliver Lanwer, którego uderzenie obronił Bingham w 14 minucie, podczas gdy próby Sebastian Hirscha w 30 minucie i Samed Yesila tuż przed przerwą nie trafiły w bramkę.

Mink chwali Ortegę

Michael Ortega pokazał błysk swoich technicznych możliwości w kilku okazjach, ale 20 letni ofensywny pomocnik opuścił boisko po pierwszej połowie ze względu na problemy kondycyjne związane z długo przerwą po kontuzji kolana. Matthias Mink był pod wrażeniem jego gry: "Michael to wyjątkowy piłkarz. Nieszczęśliwie, nie byliśmy w stanie nadążyć za jego poziomem". Schwaab i Oczipka opuścili boisko po około godzinie, a Mink dokonał w sumie 9 zmian.

Wielkie zaangażowanie i dobra organizacja

Bayer 04 pokazał dobrą formę przeciwko młodym piłkarzom USA, która była kombinacją dobrej organizacji i wielkim duchem zespołu. Jednakże Bayer nie był w stanie przeciwstawić się objęciu prowadzenia przez gości w 71 minucie: po krótko wykonanym rzucie wolnym, rezerwowy Terence Boyd strzelił lewą nogą w krótki róg bramki. w 80 minucie ten sam zawodnik strzelił w słupek.

Aptekarze wrócili do gry: w 88 minucie Leonardo Ribeiro uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka prześlizgnęła się przez amerykański mur i dała zasłużone wyrównanie gospodarzom.

Skład Bayeru:

Bayer 04: Yelldell ? Temeltas, Schwaab (Weiler 59?), Haitz (Nauber 46?), Oczipka (Ziesing 59?) ? Zenga (Opper 61?), Pusch (Ribeiro 61?) ? Lanwer (Okumak 59?), Ortega (Maouel 46?), Hirsch (Marte 61?) ? Yesil (Al Ghaddioui 59?)