Dzisiaj jest wtorek, 22 sierpień 2017. 18:43

Bramka w końcówke kosztowała 2 punkty. Bayer - VFB Stuttgart 2:2

Zabrakło trzech minut, aby utrzymać prowadzenie do końca spotkania. Gol Martina Harnika w 89 minucie zadecydował, że Bayer tylko zremisował z VFB 2:2.

Wynik otworzył Kiessling w 11 minucie. Wyrównał po rzucie rożnym Schieber w 23 minucie. Gola dającego ponowne prowadzenie strzelił w 47 minucie z rzutu karnego Rolfes. Z boiska wylecieli Kadlec, w 62 minucie po dwóch żółtych kartkach i Molinaro po kopnięciu Schurrle w twarz tuż przed końcem meczu.

Meczu towarzyszyły trudne warunki atmosferyczne. Nie przeszkodziło one jednak obu drużynom zaprezentować dobrego futbolu. Także goście, ostatnio grający fatalnie, zaprezentowali się całkiem udanie. W większości spotkania stroną przeważającą był Bayer.

Mecz zaczął się od błędu debiutanta Corluki, który zagrał wprost pod nogi Okazakiego, który na szczęście chybił z 17 metrów. Potem ciekawą akcję przeprowadził Bayer, która skończyła się groźnym strzałem Kadleca z poza pola karnego. W 11 minucie po ciekawej kombinacji przed polem karnym, piłkę od Schurrle otrzymał Corluka, który z lini końcowej dośrodkował na środek pola karnego wprost na nogę Rolfesa. Kapitan uderzył z pierwszej piłki, ale Ullreich zdołał sparować to uderzenie z woleja. Do odbitej futbolówki dopadł Kiessling i skierował ją do opuszczonej bramki.

Bezbłędny Rolfes

Dalsza faza meczu to próby Aptekarzy związane z podwyższeniem wyniku. Niestety w 23 minucie niecelowy faul Castro około 25 metrów przed bramką dał rzut wolny gościom. Banalne rozegranie mijające mur do Schiebera, który nie miał problemu z silnym strzałem w róg odkrytej już bramki i mieliśmy remis.Taki wynik dotrwał do przerwy.

Początek drugiej połowy zaczął się od bezmyślnego faulu Tasciego na Benderze. A że miało to miejsce w polu karnym, Aptekarze otrzymali "11", którą spokojnym strzałem w róg na gola zamienił Rolfes. Co ciekawe był to pierwszy rzut karny dla Bayeru od grudnia 2010 roku.

Bayer dalej grał dobrze. Niestety kolejne już w tym sezonie bezmyślne zachowanie Kadleca spowodowało, że musiał sobie radzić w 10 po usunięciu Czecha z boiska po drugiej żółtej kartce. Castro został cofnięty na lewą obronę, Bender wrócił z "10" na pozycję Castro, a Schurrle z ataku do pomocy. To spowodowało, że Bayer bez problemu przyjmował ataki grającego bez koncepcji rywala.

Powrót Renato Augusto

Po urazie Bendera, Dutt zdecydował się wprowadzić Sama. Niestety debiut po kontuzji trwał tylko 12 minut i uraz się odnowił. Za Sama pojawił się Renato Augusto, pierwszy raz od 7 kolejki.

Wydawało się, że Aptekarze dowiozą zwycięstwo do końca. Niestety jedna z ostatnich wrzutek na aferę w pole karne przyniosła skutek. Po kopaninie Cacau z obrońcami, piłka wybiła się w kierunku bramki i trafiła do niepilnowanego Harnika, który mimo interwencji Leno skierował ją do bramki.

Chwilę później z boiska wyleciał Molinaro za kopnięcie w twarz Schurrle. Bayer jeszcze raz się zerwał i do jednej z odbitych piłek dopadł Augusto. Jego strzał z 20 metrów przeleciał jednak minimalnie nad poprzeczką.

W następną sobotę Bayer gra w Dortmundzie z Borussią.

Reakcje pomeczowe:

Robin Dutt (Bayer) - Ten późny remis nie powinien się zdarzyć. Byliśmy bowiem dobrze zorganizowani po usunięciu Kadleca. To smutne stracić tak późnego gola.

Bruno Labbadia (VFB Stuttgart) - Nie było karnego. Decyzja była trudna do przyjęcia. Pokazaliśmy jednak dobrego ducha zespołu i zaangażowanie po tym fakcie.

Statystyki:

Bayer 04: Leno; Corluka,Friedrich, Schwaab, Kadlec; Bender (Sam 72?/ Augusto 84?), Reinartz, Rolfes,Castro; Kießling,Schürrle.

VfB Stuttgart:Ulreich; Boulahrouz, Tasci, Niedermeier, Molinaro; Kvist (Hajnal 80?), Gentner; Okazaki (Harnik 76?), Schieber; Ibisevic, Cacau.

Gole: 1-0 Kießling (11?), 1-1 Schieber (23?), 2:1 Rolfes (47? karny), 2:2 Harnik (89').

Żółte kartki: Kadlec, Kießling; Molinaro, Cacau, Harnik,Ibisevic, Kvist.

Czerwone kartki: Kadlec (63?, po drugiej żółtej), Molinaro (90 +2)

Sędzia:Thorsten Kinhöfer (Herne).

Widzów: 27,929.

Niestety był to kolejny mecz u siebie w którym straciliśmy punkty. Bayer zagrał dobre spotkanie, ale stracił gole przy brakach należytej koncentracji i uwagi. Chęci i zaangażowanie mogły się podobać. Występem na plus jest na pewno gra Corluki, który pokazał, że jest wyuczonym obrońcą i w niedalekiej przyszłości będzie czołowym ligowcem na swej pozycji. Remis powoduje jednak, że trzeba się zająć pilnowaniem miejsca w Lidze Europejskiej. Oprócz walki z Hannoverem i Werderem Brema, pozostaje nam kibicować Bayernowi, Dortmundowi i Gladbach w Pucharze Niemiec, gdyż jeśli jedna z tych drużyn wywalczy to trofeum, także 7 zespół Bundesligi zagra w Lidze Europejskiej, co przy 7 punktach przewagi nad Hoffenheim obecnie i jednak solidnym poziomem gry własnej w tym momencie sprawę gry w rozgrywkach europejskich uczyni raczej pewnym. Gol Harnika spowodował kaca. Szkoda, bo mógłby być to kolejny krok w dobrym kierunku, przy stratach wyprzedzających nas zespołów. Teraz pozostanie raczej spokojne dogranie sezonu, zakończone prawdopodobnym miejscem w Lidze Europejskiej, po którym będziemy się obawiać, czy zarząd nie zrobi wyprzedaży, która na stałe zepchnie nas w okolice 6 - 8 miejsca w tabeli.