Dzisiaj jest wtorek, 12 grudzień 2017. 15:04



Wciśnij ESC, aby zamknąć


Bezbramkowy remis rezerw Bayeru

Drużyna rezerw Bayeru, którą trenuje jedna z legend naszego klubu Ulf Kirsten, zremisowała u siebie bezbramkowo z Rot-Weiss Essen. Spotkanie obejrzało 1300 widzów.

- Uważam, że remis jest sprawiedliwym wynikiem, ponieważ obie drużyny pokazały dobrą grę - podsumował mecz Kirsten.

Trudno nie zgodzić się z trenerem. W pierwszej połowie na boisku dominowali goście, ale dobrze dysponowany tego dnia nasz bramkarz Dominik Poremba, uchronił drużynę parę razy od utraty bramki. W drugiej połowie inicjatywę przejęli nasi piłkarze. Bramki jednak nie udało się zdobyć, a swoje okazje marnowali dwukrotnie Sascha Marquet oraz powracający do składu z rozgrywanych w Egipcie Mistrzostw Świata do lat 20, Richard Sukuta-Pasu, który w 57 minucie zmienił Marqueta. Końcówkę meczu nasi zawodnicy musieli grać w 10, gdyż w 78 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił nasz pomocnik, Burak Kaplan.

Po tym spotkaniu rezerwy Bayeru zajmują dopiero 16 miejsce w liczącej 18 drużyn, zachodniej grupie Regionalligi (odpowiednik naszej czwartej ligi). Liga jest jednak bardzo wyrównana i do 5 miejsca tracimy tylko pięć punktów. Poza tym w tych rozgrywkach, gdzie grają głównie młodzi zawodnicy, najważniejsze jest zbieranie cennego doświadczenia i doskonalenie swoich umiejętności. Wynik jest sprawą drugorzędną.

W rezerwach Bayeru swój talent szlifuje nasz rodak, Maciej Zięba, który w spotkaniu z Rot-Weiss Essen wyszedł w podstawowym składzie. Maciej, który 24 stycznia skończy już 23 lata razem z Burakiem Kaplanem i Dominickiem Drexlerem są najskuteczniejszymi zawodnikami naszych rezerw. Na razie wszyscy trzej mają na koncie dwie bramki.

A oto skład Bayeru II z remisowego spotkania:

Poremba - Schultens, Touré, Happe, Eichmeier - Selmani, Kluft (87. Grummel), Kampl ? Kaplan - Marquet (57. Sukuta-Pasu), Zieba (90. Rubink).

24 października w wyjazdowym spotkaniu rezerwy zmierzą się z wiceliderem, drużyną 1. FC Saarbrücken.

Data: wtorek, 20 październik 2009; 11:40;  Źródło: --- Autor: martinbm

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Komentarze użytkowników

Aptekarz

Grupa: Administratorzy
Komentarzy: 255
Dołączył: 2009-07-05
Wysłano: 21 październik 2009; 01:07

zaznaczam, że to nie moja opinia, tylko znajomego Niemca ;) i niech chodzi tylko o II drużyne, ale o cały system szkolenia młodzieży, od najmłodszych kategorii wiekowych

martinbm

Grupa: Administratorzy
Komentarzy: 204
Dołączył: 2009-06-30
Wysłano: 20 październik 2009; 23:24

Bochum?? no to mnie trochę zgasiło...
bo my i bvb to tak, dominujemy w tej kategorii, ale Bochum, muszę jutro mały research zrobić::D


Aptekarz

Grupa: Administratorzy
Komentarzy: 255
Dołączył: 2009-07-05
Wysłano: 20 październik 2009; 22:34

Jeśli chodzi o młodzież, to mamy jedną z najzdolniejszych w Niemczech (obok BVB i Bochum, tak twierdzą przynajmniej Szwaby:) Dziwi mnie troche słaba postawa naszej II drużyny, ale myśle, że jeszcze sie odbiją w tym sezonie.

martinbm

Grupa: Administratorzy
Komentarzy: 204
Dołączył: 2009-06-30
Wysłano: 20 październik 2009; 18:57

myślę, że w miarę możliwości zamieścimy również informacje o drużynach z młodszych kategorii wiekowych:)

oczywiście, że trzeba walczyć o wyższe lokaty, ale nie kosztem chorych ambicji;)

arkowiec18

Grupa: Użytkownicy
Komentarzy: 9
Dołączył: 2009-07-08
Wysłano: 20 październik 2009; 16:33

Powiem szczerze ze niespodziewałem sie ze zamiescicie tutaj info o naszej drugiej druzynie;D Jestem pełen podziwu;)
A co do wyniku to takie mecze trzeba wygrywac i walczyc o wyzsze lokaty bo mamy naprawde zdolna młodziez;D

« poprzednia 1 następna »



MECZE BAYERU LEVERKUSEN
  • NASTĘPNY
  • POPRZEDNI
FC Ingolstadt 04
1-1
Bayer 04 Leverkusen
2017.05.06, godz. 15:30 / 32. kolejka
TABELA LIGOWA
p. Drużyna M Z R P PKT
1 Bayern Monachium 0 0 0 0 0
2 Bor. Mönchengladbach 0 0 0 0 0
3 Borussia Dortmund 0 0 0 0 0
4 1899 Hoffenheim 0 0 0 0 0
5 1. FC Köln 0 0 0 0 0
6 Bayer 04 Leverkusen 0 0 0 0 0
STRZELCY
1. Javier Hernandez 11
2. Calhanoglu Hakan 6
3. Volland Kevin 6
4. Pohjanpalo Joel 6
5. Kai Havertz 4
ANKIETA
Heiko Herrlich...
...to trener na lata, który zapewni nam powrót do górnej połowy tabeli!

...to rozwiązanie tymczasowe, po sezonie trzeba szukać nowego trenera.

...to jakieś nieporozumienie, trzeba szukać kogoś na gwałt, póki jeszcze nie bijemy się o utrzymanie!

facebook
STATYSTYKI
Na stronie przebywa obecnie 121 osób - 120 gości
i 1 użytkowników