Bayer Leverkusen - Bayer powraca do europejskich pucharów
Dzisiaj jest poniedziałek, 20 sierpień 2018. 22:06



Wciśnij ESC, aby zamknąć


Bayer powraca do europejskich pucharów

Zespół Bayeru 04 Leverkusen, w końcówce sezonu przegrał walkę o miejsce w najbardziej prestiżowej lidze świata- Lidze Mistrzów. Na osłodę, ?Aspirynom? pozostaje udział w innych rozgrywkach, gdzie to mecze, nie raz stoją na najwyższym poziomie- mowa o Lidze Europy.

Bayer do europejskich pucharów wraca po dwóch latach przerwy. Ostatni raz występował w Pucharze UEFA, w sezonie 2007/08 udało się awansować do ćwierćfinału, lecz jak się później okazało ? zwycięzca rozgrywek ? Zenit St. Petersburg, okazał się zbyt wymagającym rywalem dla ?Aptekarzy?.

Występ w Lidze Europy, będzie debiutancki dla Bayeru, gdyż została ona utworzona dopiero przed sezonem 2009/10, a historycznym - bo pierwszym triumfatorem jest Atletico Madryt.

Wielu polskich kibiców Bayeru Leverkusen liczy, że być może uda się wylosować polską drużynę, a jest to całkiem możliwe!

Od pierwszej rundy zmagania rozpocznie chorzowski Ruch, od drugiej krakowska Wisła. Dopiero od trzeciej rundy zobaczymy zdobywcę Pucharu Polski- Jagiellonię Białystok. Możliwe jest także, że rywalem Bayeru będzie Lech Poznań, lecz najpierw musi odpaść z walki o Ligę Mistrzów.

Bayer swoją europejską przygodę rozpocznie od czwartej rundy kwalifikacji, czyli play-off o fazę grupową. Już teraz wiadomo, że będzie w niej rozstawiony i potencjalni rywale ?na papierze? nie wyglądają na zbyt wymagających.

I runda eliminacji Ligi Europy (1 i 8 lipca):
Zespoły rozstawione: Anorthosis Famagusta (Cypr), Randers FC (Dania), Kalmar FF (Szwecja), Bnei Yehuda Tel-Awiw (Izrael), FC Nitra (Słowacja), Rabotnicki Skopje (Macedonia), Myllykosken Pallo-47 (Finlandia), Gefle IF (Szwecja), Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina), Karabach Agdam (Azerbejdżan), Ruch Chorzów (Polska), HNK Sibenik (Chorwacja), Dniepr Mohylew (Białoruś), Torpedo Żodino (Białoruś), NK Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina), Dynamo Tbilisi (Gruzja), Skonto Ryga (Łotwa), KR Reykjavik (Islandia), Dacia Kiszyniów/Iskra-Stal Ribnita (Mołdawia)*, Dundalk FC (Irlandia), Turun Palloseura (Finlandia), SK Tirana (Albania), Tauras Taurage (Litwa), FC Zestafoni (Gruzja), Olimpia Balti (Mołdawia), FK Mogren Budva (Czarnogóra).
Zespoły nierozstawione: Toboł Kostanaj (Kazachstan), NK Olimpija Ljubljana (Słowenia), FC Flora Tallin (Estonia), EB Streymur (Wyspy Owcze), ETO Gyor (Węgry), Zalaegerszegi TE (Węgry), Glentoran FC (Irlandia Płn.), F91 Dudelange (Luksemburg), JK Trans Narva (Estonia), Chazar Lenkoran (Azerbejdżan), Fylkir Reykjavik (Islandia), Metalurg Skopje (Macedonia), Szachtior Karaganda (Kazachstan), Bananc Erywań (Armenia), KF Laci (Albania), Llanelli AFC (Walia), NSI Runavik (Wyspy Owcze), Ulisses Erywań (Armenia), Port Talbot Town (Walia), CS Grevenmacher/FC Differdange 03 (Luksemburg)*, Zeta Golubovci (Czarnogóra), Portadown F&AC (Irlandia Płn.), UE Santa Coloma (Andora), FC Lusitanos (Andora), Qormi FC (Malta), Faetano (San Marino).


II runda eliminacji Ligi Europy (15 i 22 lipca):
Zespoły rozstawione: Olympiakos Pireus (Grecja), Besiktas Stambuł (Turcja), Dinamo Bukareszt (Rumunia), Lewski Sofia (Bułgaria), Austria Wiedeń (Austria), Anorthosis Famagusta (Cypr), Broendby Kopenhaga (Dania), Rapid Wiedeń (Austria), APOEL Nikozja (Cypr), Wisła Kraków (Polska), Karpaty Lwów (Ukraina), Maritimo Funchal (Portugalia), Banik Ostrawa (Czechy), IF Elfsborg (Szwecja), FC Utrecht (Holandia), Randers FC (Dania), Motherwell FC (Szwecja), Kalmar FF (Szwecja), Lausanne-Sports (Szwajcaria), Cercle Brugge (Belgia), Bnei Yehuda Tel-Awiw (Izrael), Staebak IF (Norwegia), FK Ventspils (Łotwa), Molde FK (Norwegia), Maccabi Tel-Awiw (Izrael), Dukla Bańska Bystrzyca (Słowacja), FC Nitra (Słowacja), Rabotnicki Skopje (Macedonia), FC Honka Espoo (Finlandia), Myllykosken Pallo-47 (Finlandia), NK Maribor (Słowenia), Gefle IF (Szwecja), Dinamo Mińsk (Białoruś), OFK Belgrad (Serbia), Spartak Subotica (Serbia), Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina), FK Baku (Azerbejdżan), Karabach Agdam (Azerbejdżan), Ruch Chorzów (Polska), Cibalia Vinkovci (Chorwacja).
Zespoły nierozstawione: HNK Sibenik (Chorwacja), Dniepr Mohylew (Białoruś), Torpedo Żodino (Białoruś), NK Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina), Suduva Marijampole (Litwa), Dynamo Tbilisi (Gruzja), WIT Georgia Tbilisi (Gruzja), Skonto Ryga (Łotwa), KR Reykjavik (Islandia), Dacia Kiszyniów (Mołdawia), Iskra-Stal Ribnita (Mołdawia), Dundalk FC (Irlandia), FC Vaduz (Liechtenstein), Turun Palloseura (Finlandia), ND Gorica (Słowenia), SK Tirana (Albania), Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina), FC Siauliai (Litwa), Tauras Taurage (Litwa), FK Jelgava (Łotwa), FC Zestafoni (Gruzja), Olimpia Balti (Mołdawia), FK Mogren Budva (Czarnogóra), FC Fehevar (Węgry), Sant Iulia (Andora), Breidablik (Islandia), Bangor City (Walia), FK Atyrau (Kazachstan), Sillamaee Kalev (Estonia), Mika Asztarak (Armenia), Besa Kavaje (Albania), Valetta FC (Malta), Buducnost Podgorica (Czarnogóra), Vikingur (Wyspy Owcze), Cliftonville (Irlandia Płn.), zdobywca Pucharu Luksemburga, Tre Fiori (San Marino).


III runda eliminacyjna (29 lipca i 5 sierpnia):
Zespoły rozstawione: Liverpool FC (Anglia), Juventus FC (Włochy), Sporting Lizbona (Portugalia), Olympiakos Pireus (Grecja), VfB Stuttgart (Niemcy), AZ Alkmaar (Holandia), Galatasaray Stambuł (Turcja), Besiktas Stambuł (Turcja), Dinamo Bukareszt (Rumunia), Lewski Sofia (Bułgaria), Maccabi Hajfa (Izrael), Austria Wiedeń (Austria), CSKA Sofia (Bułgaria), Odense BK (Dania), Dnipro Dniepropietrowsk (Ukraina), Crvena Zvezda Belgrad (Serbia), Anorthosis Famagusta (Cypr), Aris Saloniki (Grecja), Broendby Kopenhaga (Dania), Rapid Wiedeń (Austria), FC Timisoara (Rumunia), APOEL Nikozja (Cypr), Montpellier HSC (Francja), Sibir Nowosybirsk (Rosja), Wisła Kraków (Polska), KRC Genk (Belgia), Karpaty Lwów (Ukraina), Martitimo Funchal (Portugalia), Banik Ostrawa (Czechy), IF Elfsborg (Szwecja), FC Utrecht (Holandia), Sturm Graz (Austria), Randers FC (Dania), Hibernian FC (Szkocja), Motherwell FC (Szkocja).
Zespoły nierozstawione: Kalmar FF (Szwecja), FC Luzern (Szwajcaria), Lausanne-Sports (Szwajcaria), Cercle Brugge (Belgia), FC Nordsjalland (Dania), Bnei Yehuda Tel-Awiw (Izrael), Staebak IF (Norwegia), Slovan Bratysława (Słowacja), Beroe Stara Zagora (Bułgaria), FK Jablonec (Czechy), Viktoria Plzen (Czechy), IFK Goeteborg (Szwecja), Maccabi Tel-Awiw (Izrael), Apollon Limassol (Cypr), Aalesunds FK (Norwegia), Hajduk Split (Chorwacja), Dukla Bańska Bystrzyca (Słowacja), FC Nitra (Słowacja), Rabotnicki Skopje (Macedonia), Inter Turku (Finlandia), FC Honka Espoo (Finlandia), Myllykosken Pallo-47 (Finlandia), NK Maribor (Słowenia), Gefle IF (Szwecja), Dinamo Mińsk (Białoruś), OFK Belgrad (Serbia), Spartak Subotica (Serbia), Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina), FK Baku (Azerbejdżan), Karabach Agdam (Azerbejdżan), Jagiellonia Białystok (Polska), Ruch Chorzów (Polska), Cibalia Vinkovci (Chorwacja).

IV runda eliminacyjna (play-off Ligi Europy) (19 i 26 sierpnia):

Zespoły rozstawione: Liverpool FC (Anglia), FC Porto (Portugalia), CSKA Moskwa (Rosja), PSV Eindhoven (Holandia), Juventus FC (Włochy), Sporting Lizbona (Portugalia), Olympiakos Pireus (Grecja), VfB Stuttgart (Niemcy), AZ Alkmaar (Holandia), Steaua Bukareszt (Rumunia), Lille OSC (Francja), Galatasaray Stambuł (Turcja), Bayer Leverkusen (Niemcy), Paris Saint-Germain (Francja), Celtic Glasgow (Szkocja), Club Brugge (Belgia), US Palermo (Włochy), Getafe CF (Hiszpania), Besiktas Stambuł (Turcja), Manchester City (Anglia), Dinamo Bukareszt (Rumunia), AEK Ateny (Grecja), Aston Villa Birmingham (Anglia), Lokomotiw Moskwa (Rosja), Metalist Charków (Ukraina), Lewski Sofia (Bułgaria), Maccabi Hajfa (Izrael), Unirea Urziceni (Rumunia), Austria Wiedeń (Austria), Feyenoord Rotterdam (Holandia), Real Mallorca (Hiszpania), CSKA Sofia (Bułgaria), Odense BK (Dania), Dnipro Dniepropietrowsk (Ukraina), SSC Napoli (Włochy), Borussia Dortmund (Niemcy), BATE Borysów (Białoruś).
Zespoły nierozstawione: Crvena Zvezda Belgrad (Serbia), Anorthosis Famagusta (Cypr), Aris Saloniki (Grecja), Broendby Kopenhaga (Dania), Grasshoppers Zurych (Szwajcaria), Rapid Wiedeń (Austria), FC Timisoara (Rumunia), APOEL Nikozja (Cypr), PAOK Saloniki (Grecja), FC Vaslui (Rumunia), Lech Poznań (Polska), Montpellier HSC (Francja), MSK Żilina (Słowacja), Trabzonspor (Turcja), Sibir Nowosybirsk (Rosja), Wisła Kraków (Polska), KRC Genk (Belgia), Tawrija Symferopol (Ukraina), Karpaty Lwów (Ukraina), Young Boys Berno (Szwajcaria), Martitimo Funchal (Portugalia), Banik Ostrawa (Czechy), IF Elfsborg (Szwecja), FC Utrecht (Holandia), Sturm Graz (Austria), KAA Gent (Belgia), Randers FC (Dania), Hibernian FC (Szkocja), Motherwell FC (Szkocja), Sheriff Tyraspol (Mołdawia), VSC Debreczyn (Węgry), Dundee United (Szkocja), Omonia Nikozja (Cypr), AIK Solna (Szwecja), Bohemian FC (Irlandia), Ekranas Poniewieże (Litwa), Aktobe Lento (Kazachstan).

Data: piątek, 28 maj 2010; 18:37;  Źródło: onet.pl Autor: Matinho

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy



MECZE BAYERU LEVERKUSEN
  • NASTĘPNY
  • POPRZEDNI
1899 Hoffenheim
1-4
Bayer 04 Leverkusen
2018.01.20, godz. 20:30 / 19. kolejka
TABELA LIGOWA
p. Drużyna M Z R P PKT
1 Bayern Monachium 19 15 2 2 47
2 Bayer 04 Leverkusen 19 8 7 4 31
3 FC Schalke 04 19 8 7 4 31
4 RB Leipzig 19 9 4 6 31
5 Bor. Mönchengladbach 19 9 4 6 31
STRZELCY
1. Volland Kevin 10
2. Bailey Leon 7
3. Alario Lucas 5
4. Brandt Julian 4
5. Mehmedi Admir 2
ANKIETA
Heiko Herrlich...
...to trener na lata, który zapewni nam powrót do górnej połowy tabeli!

...to rozwiązanie tymczasowe, po sezonie trzeba szukać nowego trenera.

...to jakieś nieporozumienie, trzeba szukać kogoś na gwałt, póki jeszcze nie bijemy się o utrzymanie!

facebook
STATYSTYKI
Na stronie przebywa obecnie 49 osób - 48 gości
i 1 użytkowników

Na stronie dotychczas ukazało się: 2427 newsów i 1147 komentarzy






olej kokosowy - w diecie dla sportowców
Tak dla Kadry - Reprezentacja, Kadra
Tottenham Hotspur