Dzisiaj jest czwartek, 13 sierpień 2020. 16:59Wciśnij ESC, aby zamknąć


Bayer Leverkusen obawia się o miliony

Po bankructwie byłego głównego sponsora klubu firmy Teldafax, syndyk masy upadłości jest w stałym kontakcie z przedstawicielami wierzyciela i zastanawia się, czy nie wystąpić o pieniądze do byłych sponsorowanych firm. Obecnie jedynie mały kawałek aktywów Teldafax jest dostępny.

Prawie 2500 miejsc w sali, w efekcie tylko 150 osób znalazło się w sali umieszczonej w budynku Kolońskich Targów. To dziwne, bo chodzi o jedno z najbardziej spektakularnych bankructw w niemieckiej historii. We wtorek syndyk masy upadłości spotkał się z wierzycielami firmy, do których należą klienci, dostawcy i agencje rządowe, którzy mają wierzytelności na około 500 mln euro.

Jest pewna możliwość, aby wierzyciele otrzymali choć w małej części należne im pieniądze, ale najpierw syndyk musi odzyskać wszystkie możliwe należności Teldafax, w tym także od Bayeru Leverkusen. Syndyk potwierdza: "Sprawa jest analizowana. W celach kontynuacji muszę się konsultować z komitetem wierzycieli".

Współpraca Bayeru Leverkusen z Teldafax zaczęła się w sierpniu 2007 roku, kiedy to to Bayer Leverkusen ogłosił, że Teldafax będzie głównym sponsorem klubu do 30.06.2010 roku. W kwietniu 2009 roku przedłużono umowę na następne 3 lata do 30.06.2013 roku.

Po rozwiązaniu umowy tego lata, Bayer Leverkusen związał się z Sun Power, jako nowym strategicznym sponsorem.

Zapewnienia syndyka brzmią jak odzyskiwanie wszystkich możliwych należności Teldafax. W przypadku Bayeru Leverkusen może to być nawet kilkanaście milionów euro. Pieniądze będą wymagały zwrotu, jeżeli Bayer Leverkusen dowiedział się o trudnej sytuacji Teldafax, a mimo to nadal pobierał pieniądze za sponsoring. Syndyk mówi, że chodzi o "szczególne korzyści jakie Teldafax dawał wierzycielom przed ogłoszeniem upadłości".

Według jego danych Teldafax już dwa lata temu miał problem z terminową realizacją płatności wobec Bayeru Leverkusen na kwotę 3,8 mln euro. Klub i firma rozwiązały umowę w czerwcu. Bayer zrzekł się tym samym 13 mln euro należnych z tytułu podpisanego kontraktu.

Problem zobowiązań Bayeru pojawia się teraz jako bieżący. Bayer Leverkusen nie miał bezpośrednich kontaktów z firmą Teldafax Energy GmbH, a z firmą Teldafax Marketing GmbH, która realizowała akcje promocyjne dla Teldafax Energy GmbH. Wierzyciele Marketing GmbH spotykają się dzisiaj w Bonn.

W obecnej sytuacji 750 000 wierzycieli firmy Teldafax ma dostępnych tylko 7 mln euro aktywów. Najbardziej dotknięte są małe firmy i gospodarstwa domowe, z których tylko część dostanie jakiekolwiek pieniądze. Ponieważ jest tak wielu wierzycieli, a tak mało masy upadłościowej, może się tak zdarzyć, że tylko kilka procent roszczeń będzie zaspokajanych.

"Byłem zbyt naiwny" - przyznaje jeden z klientów, który zapłacił za energię za rok z góry. Podobnie mogą nie długo powiedzieć władze Bayeru Leverkusen. Dla nich również kontakt z niewiarygodnym dostawcą energii może kosztować bardzo dużo.

Data: środa, 9 listopad 2011; 10:05;  Źródło: www.rp-online.de Autor: Arczi

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzyMECZE BAYERU LEVERKUSEN
  • NASTĘPNY
  • POPRZEDNI
1899 Hoffenheim
1-4
Bayer 04 Leverkusen
2018.01.20, godz. 20:30 / 19. kolejka
TABELA LIGOWA
p. Drużyna M Z R P PKT
1 Bayern Monachium 19 15 2 2 47
2 Bayer 04 Leverkusen 19 8 7 4 31
3 FC Schalke 04 19 8 7 4 31
4 RB Leipzig 19 9 4 6 31
5 Bor. Mönchengladbach 19 9 4 6 31
STRZELCY
1. Volland Kevin 10
2. Bailey Leon 7
3. Alario Lucas 5
4. Brandt Julian 4
5. Mehmedi Admir 2
ANKIETA
Heiko Herrlich...
...to trener na lata, który zapewni nam powrót do górnej połowy tabeli!

...to rozwiązanie tymczasowe, po sezonie trzeba szukać nowego trenera.

...to jakieś nieporozumienie, trzeba szukać kogoś na gwałt, póki jeszcze nie bijemy się o utrzymanie!

facebook
STATYSTYKI
Na stronie przebywa obecnie 55 osób - 53 gości
i 2 użytkowników

Na stronie dotychczas ukazało się: 2442 newsów i 1164 komentarzy


olej kokosowy - w diecie dla sportowców
Tak dla Kadry - Reprezentacja, Kadra
Tottenham Hotspur