Dzisiaj jest czwartek, 26 listopad 2020. 11:27

Barnetta bohaterem Szwajcarów

W eliminacyjnym meczu do Mistrzostw Europy, które za rok rozpoczną się w Polsce i na Ukrainie, Szwajcarzy sprawili nie lada niespodziankę, remisując na Wembley 2:2 z Anglikami. Bohaterem Helwetów został skrzydłowy Bayeru Leverkusen, Tranquillo Barnetta, który zdobył obie bramki dla swojego kraju.

Barnetta upokorzył Anglików w trzy minuty, zdobywając po błędach Joe Harta, dwie bramki z rzutów wolnych w 32 i 35 minucie, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2:0. Gościom nie udało się jednak dowieźć trzech punktów do końca, gdyż w drugiej połowie gospodarze doprowadzili do remisu.

Ottmar Hitzfeld zdjął Barnettę w samej końcówce meczu, a licznie przybyli szwajcarscy kibice nagrodzili go ogromną owacją. Przez 73 minuty na boisku przebywał ponadto Eren Derdiyok, dla którego był to 32 mecz w kadrze. Barnetta wystąpił po raz 59 i ma już 8 bramek na koncie.

Data: sobota, 4 czerwiec 2011; 20:01;  Źródło: --- Autor: martinbm