Dzisiaj jest wtorek, 26 wrzesień 2017. 14:45Wciśnij ESC, aby zamknąć


Ballack - Low: Zero pretensji, zero dyskusji

Michael Ballack nie zamierza przeprowadzać rozmów mających na celu uzdrowienie relacji z trenerem reprezentacji Niemiec Joachimem Lowem. Sam jest już "zupełnie spokojny" odnośnie swojego odejścia z drużyny narodowej. Wróży jej sukcesy nie tylko w najbliższych Mistrzostwach Europy, ale także wielu przyszłych wielkich turniejach.

Ballack odmówił debaty z selekcjonerem odnośnie jego mało profesjonalnego odejścia z drużyny narodowej. Powiedział dla ZDF: " To koniec. Dla mnie już nie ma tematu. Jest to dla mnie zupełnie jasne i zostawiam tą sprawę w spokoju".

Ballack po poważnej kontuzji w meczu finałowym Pucharu Anglii w 2010 roku opuścił Mistrzostwa Świata w RPA i jak się później okazało nigdy nie powrócił do drużyny narodowej. Po kolejnej kontuzji kolana, 35 - letni gracz nie powrócił do formy ze swojego najlepszego okresu. Low postawił w środku pola na graczy młodszego pokolenia. Między oboma Panami dochodziło do wielu niespójności, które miały kulminację w rozmowach o pożegnalnym meczu Ballacka dla Niemiec w sierpniowych zawodach z Brazylią.

Ballack podsumowuje: "Myślę, że nie wszystko udało się pomyślnie załatwić. Trener był wobec mnie zawsze uczciwy, tak ja ja wobec niego, zawsze mówiłem, że chcę grać w drużynie narodowej. Ale to już przeszłość. Teraz skupiam się wyłącznie na Bayerze Leverkusen".

Ballack podkreśla, że sytuacja była trudna dla trenera. Dodaje jednak, że ciężko jest zapomnieć sposobu, w jaki został potraktowany. Podsumowuje: "Teraz mogę spojrzeć na grę drużyny narodowej z zewnątrz, mając większą perspektywę".

Po Mistrzostwach Świata opaska kapitańska została przekazana w ręce Philippa Lahma i tak dobiegła końca 11- letnia era Ballacka w reprezentacji, zakończona bez żadnego tytułu z wielkiej piłkarskiej imprezy. Ballack odnosi się pozytywnie co do przyszłości kadry Niemiec. "Mamy bardzo dobry zespół z wieloma młodymi, utalentowanymi piłkarzami, którzy mogą spełnić nadzieję już w przyszłym roku, a może nawet w przeciągu najbliższych 4 - 5, a może więcej lat" - ocenia na koniec.

Data: poniedziałek, 7 listopad 2011; 10:56;  Źródło: www.transfermarkt.de Autor: Arczi

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzyMECZE BAYERU LEVERKUSEN
  • NASTĘPNY
  • POPRZEDNI
FC Ingolstadt 04
1-1
Bayer 04 Leverkusen
2017.05.06, godz. 15:30 / 32. kolejka
TABELA LIGOWA
p. Drużyna M Z R P PKT
1 Bayern Monachium 0 0 0 0 0
2 Bor. Mönchengladbach 0 0 0 0 0
3 Borussia Dortmund 0 0 0 0 0
4 1899 Hoffenheim 0 0 0 0 0
5 1. FC Köln 0 0 0 0 0
6 Bayer 04 Leverkusen 0 0 0 0 0
STRZELCY
1. Javier Hernandez 11
2. Calhanoglu Hakan 6
3. Volland Kevin 6
4. Pohjanpalo Joel 6
5. Kai Havertz 4
ANKIETA
Co powinno się wydarzyć, by nasza drużyna wyszła z kryzysu?
Zwolnić trenera

Zwolnić prezesa/dyrektora sportowego

Poczekać ze zmianą trenera do lata i przemeblować drużynę

Nic nie robić - drużyna jest młoda i wkrótce zacznie punktować regularni

Moim zdaniem nie ma żadnego kryzysu

facebook
STATYSTYKI
Na stronie przebywa obecnie 144 osób - 144 gości
i 0 użytkowników

Na stronie dotychczas ukazało się: 2421 newsów i 1135 komentarzy


olej kokosowy - w diecie dla sportowców
Tak dla Kadry - Reprezentacja, Kadra
Tottenham Hotspur