Dzisiaj jest poniedziałek, 23 październik 2017. 08:21

Aptekarze w reprezentacjach - grali Polacy!

Dwójka Polaków wystąpiła w meczu towarzyskim Irlandii z Polską, rozegranym w Dublinie, gdzie biało-czerwoni przegrali 0:2. Grali także inni zawodnicy Bayeru - w kadrach dorosłych i młodzieżowych.

Sebastian Boenisch rozegrał dobre 45 minut w biało-czerwonej koszulce. W przerwie został zmieniony, a Waldemar Fornalik tłumaczył tę zmianę, że zaplanował ją sobie jeszcze przed meczem. Dla Sebastiana był to powrót do kadry, po półrocznej nieobecności. W drugiej połowie tego samego meczu wystąpił Arkadiusz Milik. Nastolatek miał szansę na strzelenie gola, ale w dobrej okazji zabrakło mu zdecydowania.

Na przeciwko siebie w meczu towarzyskim stanęli Omar Toprak i Michal Kadlec. Reprezentacja Czech pokonała na wyjeździe Turcję 2:0. Obaj piłkarze zagrali pełne 90 minut, co cieszy zwłaszcza w przypadku wracającego po kontuzji Kadleca.

W reprezentacji Niemiec zagrali Andre Schurrle i Lars Bender. Obaj nie otrzymali jednak sporo minut na pokazanie się francuskiej publiczności w zwycięskim meczu 2:1 Niemiec nad Francją. Schurrle wszedł na boisko w 68 minucie, a Bender dopiero w 89 minucie.

3:0 zwyciężyła Japonia w meczu z Łotwą, gdzie w wyjściowej jedenastce zameldował się Hajime Hosogai, który w przerwie został zmieniony.

45 minut w kadrze Niemiec do lat 21 rozegrał Bernd Leno, który wyszedł w podstawowym składzie. Jego drużyna przegrała na wyjeździe 0:1 z Włochami, a jedyną bramkę puścił zmiennik naszego golkipera.

90 minut rozegrał Daniel Carvajal, a Hiszpania do lat 21 zremisowała 1:1 z rówieśnikami z Belgii.

Cały mecz zagrał także Jonas Meffert, lecz Niemcy do lat 19, podobnie jak starsza młodzieżówka, uległa Włochom 0:1. Dominik Kohr nie wystąpił w tym meczu z powodu kontuzji. To pierwsza porażka tej ekipy od 19 spotkań.

Data: czwartek, 7 luty 2013; 17:10;  Źródło: --- Autor: martinbm