Dzisiaj jest środa, 13 grudzień 2017. 12:09

Aptekarze grali w reprezentacjach

Już w najbliższy weekend zawodnicy wrócą na ligowe boiska po rozegranych w ostatnim tygodniu spotkaniach reprezentacji. Razem z reprezentacją Grecji, awans na przyszłoroczna Mistrzostwa Świata wywalczył Theofanis Gekas. Grecy, po bramce Salpingidisa pokonali na wyjeździe Ukrainę, 1:0. Gekas pojawił się na boisku dopiero w 63 minucie.

W podstawowym składzie reprezentacji Niemiec pojawił się Stefan Kiessling. Gospodarze podejmowali w Gelsenkirchen Wybrzeże Kości Słoniowej. Już w 11 minucie rzut karny wywalczył właśnie Kiessling, a pewnym egzekutorem okazał się Lukas Podolski. Podolski zdobył również swoją drugą bramkę w tym meczu, w doliczonym czasie gry. Bramka ta uratowała Niemcom remis, bo wcześniej dwie bramki dla gości zdobyli Eboue i Doumbia. Kiessling rozegrał cały mecz.

Aż 11:0 zwyciężyła w swoim spotkaniu młodzieżowa reprezentacja Niemiec. Przeciwnikiem było jednak słabiutkie San Marino. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się obrońca Borussii Dortmund, Mats Hummels. W tym spotkaniu na boisku pojawili się zawodnicy Bayeru. Daniel Schwaab przebywał na boisku przez cały mecz i zdobył bramkę. Zdobył ją również Richard Sukuta-Pasu, który na boisku pojawił się w 62 minucie. W podstawowej jedenastce wybiegł Stefan Reinartz. Bramki nie zdobył, a na boisku przebywał tylko przez pierwsze 45 minut.

W meczu dwóch przyszłorocznych uczestników Mistrzostw Świata, Słowacja przegrała u siebie z Chile, 1:2. W drużynie zwycięzców cały mecz zaliczył Arturo Vidal.

Eren Derdiyok po sobotnim występie w pierwszej reprezentacji Szwajcarii, tym razem wystąpił w zespole do lat 21, korzystając z tego, że seniorzy nie grali. Młodzi Szwajcarzy pokonali Gruzję 1:0, a Derdiyok przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut. Pełne 90 minut w młodzieżówkach rozegrali również: w reprezentacji Turcji Tevfik Köse (0:0 z Anglią) i Kevin Kampl w reprezentacji Słowenii (0:1 z Francją).

Data: czwartek, 19 listopad 2009; 16:42;  Źródło: bayer04.de Autor: martinbm