Dzisiaj jest sobota, 21 październik 2017. 17:59

3 punkty po ciężkim boju - Hoffenheim vs Bayer 1:2

W 13 kolejce Bundesligi Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe Hoffenheim 2:1 i do drugiej Borussii Dortmund traci już tylko 1 punkt. Bohaterami dzisiejszego meczu byli gracze z defensywy - Lars Bender i Daniel Carvajal - strzelcy obu bramek.

Drużyna z Hoffenheim jeszcze nigdy nie pokonała zespołu Leverkusen. Układ tabeli przed tą kolejką również wyraźnie wskazywał, że to goście będą faworytem tego spotkania. Podopieczni Markusa Babbela zaczęli bardzo agresywnie, jednak to Bayer przeprowadzał składniejsze akcje. Po stałym fragmencie gry w 15 minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Bender i strzałem po ziemi zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie. 10 minut później dogodną sytuacje mieli gospodarze, ale Firmino uderzył w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Bernda Leno. 7 minut przed końcem pierwszej połowy znakomitą akcję przeprowadziła drużyna z Leverkusen. Po wymianie kilku podań i świetnym odegraniu Schurrle w pole karne wbiegł Carvajal i pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to goście schodzili do szatni z dwubramkową zaliczką.

Druga odsłona spotkania miała zdecydowanie inny i nieoczekiwany przebieg. Bayer skoncentrował się na defensywie, próbując jak najmniejszym nakładem sił utrzymać korzystny rezultat. Zemściło się to już w 59 minucie, kiedy to złe zachowanie obrońców gości wykorzystał Johnson i zdobył kontaktowego gola. Mimo utraty bramki Aptekarze dalej grali nieporadnie. Duża ilość strat i czytelność zagrań sprawiły, że zawodnicy Hoffenheim coraz częściej dochodzili do groźnych sytuacji. Jedyną odpowiedzią Leverkusen w drugich 45 minutach był znakomity strzał Schurrle z rzutu wolnego, który jednak odbił się od poprzeczki. Gospodarze atakowali do ostatniej minuty, ale mimo kilku dogodnych akcji nie udało im się strzelić wyrównującej bramki. Tym samym Bayer odniósł w lidze drugie z rzędu zwycięstwo i z takim samym dorobkiem punktowym jak trzecie Schalke i czwarty Frankfurt plasuje się na 5 pozycji w tabeli Bundesligi.

"Nie jesteśmy zadowoleni z przebiegu meczu i poziomu jaki dzisiaj zaprezentowaliśmy. Jednak pamiętam spotkania, w których graliśmy dobrze, a mimo to nie wygrywaliśmy. W związku z tym trzeba cieszyć się z korzystnego rezultatu. Podkreślam jednak, że nasza gra pozostawiała dzisiaj wiele do życzenia" - powiedział szkoleniowiec Aptekarzy - Sascha Lewandowski.

"Mój zespół dzisiaj walczył i chciał wygrać. Nie spuściliśmy głów po pierwszej połowie, tylko w drugich 45 minutach wyszliśmy na boisko z wiarą, że można jeszcze odwrócić losy tego meczu. Niestety, wystarczyło tylko na honorowe trafienie" - podkreślił trener Hoffenheim - Markus Babbel.

Data: sobota, 25 listopad 2012; 22:01;  Źródło: --- Autor: Aptekarz